5 kosmetyków do włosów, które powinnaś mieć w swojej kolekcji!

Post

Zależy ci na atrakcyjnym wyglądzie, dlatego dużą wagę przykładasz zarówno do kondycji samych włosów, jak i fryzury. Warto zatem uzupełnić swoją kosmetyczkę o preparaty, które mogą okazać się niezastąpione podczas codziennej pielęgnacji oraz stylizacji. Poznaj 5 kosmetyków do włosów, które musisz mieć w swojej kolekcji!

Jeżeli chcesz, aby twoje włosy były zdrowe i pięknie wyglądały, stosowanie samego szamponu do włosów to zdecydowanie za mało. Poza kosmetykami przeznaczonymi do codziennej pielęgnacji, warto sięgnąć po preparaty ułatwiające stylizację.

  1. Odżywka do włosów

Odżywka to kosmetyk do włosów, którego składniki wspierają utrzymanie zdrowego wyglądu włosów. W zależności od potrzeb, preparat może regenerować, zwalczać puszenie się, odżywiać. Dlatego tak ważne jest, aby odżywkę dobrać do kondycji kosmyków.

I tak przykładowo:

 jeśli chcesz wzmocnić włosy zniszczone – sięgnij po odżywkę regenerującą;

 jeżeli zależy ci zwalczeniu suchości włosów – dobrym wyborem będzie odżywka nawilżająca;

 jeśli zmagasz się z włosami łamliwymi – wybierz odżywkę do włosów farbowanych.

Stosowane regularnie, przywrócą kosmykom atrakcyjny wygląd. Włosy odzyskają dawny blask i będą odżywione.

  1. Maska do włosów

Maska do włosów działa podobnie jak odżywka. Jej rolą jest wzmocnienie kosmyków – po to, aby zachowały zdrowy wygląd. Różnica polega na tym, że zawiera bardziej skoncentrowane składniki, a więc ma nieco mocniejsze działanie.

Tak samo jak w przypadku odżywki, tak i tego rodzaju kosmetyki do włosów należy dobierać pod kątem potrzeb. Inny skład będą miały bowiem preparaty do włosów zniszczonych, a inny do kosmyków pozbawionych blasku.

Częstotliwość stosowania maski do włosów uzależniona jest od indywidualnych potrzeb oraz kondycji kosmyków. Zwykle jednak jest to raz na 2-3 tygodnie, a niekiedy nawet raz na miesiąc.

  1. Suchy szampon

Ile razy zdarzyło się, że musiałaś pilnie wyjść z domu, ale nie byłaś na to gotowa np. z powodu nieświeżych włosów? Jeżeli doskonale znasz to z własnego doświadczenia, czas zaopatrzyć się w suchy szampon. To kosmetyk, dzięki któremu w kilka minut przywrócisz kosmykom świeży wygląd.

Preparaty tego typu wykorzystują zjawisko absorpcji. Aktywny składnik pochłaniania nadmiar sebum, dzięki czemu włosy przestają wyglądać na przetłuszczone. Jednocześnie zastosowanie takiego preparatu nadaje kosmykom przyjemnego zapachu.

Jak prawidłowo stosować suchy szampon? Wystarczy spryskać włosy u nasady – tam, gdzie są najbardziej przetłuszczone. Nie ma potrzeby aplikowania preparatu na całej długości. Potem należy delikatnie przeczesać kosmyki i wysuszyć suszarką z chłodnym strumieniem powietrza.

Zaletą tego typu produktów jest to, że nie tylko pomagają przywrócić włosom świeżość. Ułatwiają również stylizację, co pozwala na ułożenie atrakcyjnej fryzury.

  1. Puder stylizujący

Jeśli chodzi o kosmetyki do włosów przeznaczone do stylizacji, świetnie sprawdzi się specjalny puder. Tego typu preparat pomaga uzyskać większą objętość kosmyków, nadając im elastyczność i sprężystość. Na uwagę zasługuje fakt, że – w przeciwieństwie np. do gum czy past – nie skleja pasm i nie obciąża ich nadmiernie.

Jak stosować puder stylizujący? Aplikuj go zawsze na wysuszone włosy – nie ma jednak znaczenia czy są one bezpośrednio po umyciu czy nie najświeższe. Niewielką ilość produktu wysyp na dłonie, a następnie rozprowadź na włosach – delikatnie go wgniatając. Preparat po zaaplikowaniu jest niewidoczny.

  1. Żel w sprayu

Żel do włosów kojarzy się z kosmetykiem o galaretowatej konsystencji zamkniętym w pojemniczku. Warto jednak sięgnąć po jego alternatywną wersję – preparat w formie sprayu. Wystarczy spryskać kosmyki niewielką ilością żelu, aby przygotować pasma do dalszej stylizacji.

Zaletą tego typu preparatu jest możliwość aplikowania go zarówno na suche, jak i wilgotne włosy. Efekt może utrzymywać się nawet wiele godzin. Jego przewagą – w porównaniu do żelu w pojemniku – jest łatwość aplikacji oraz brak efektu nadmiernie sklejonych włosów.

Pamiętaj! Wszystkie kosmetyki do włosów powinny być dobierane pod kątem potrzeb oraz rodzaju kosmyków. Tylko dzięki temu będziesz mieć pewność, że ich stosowanie przyniesie pożądane efekty. Na szczęście w drogeriach znajdziesz szeroki wybór preparatów, które z łatwością dostosujesz do indywidualnych oczekiwań.

Komentarze