Brwi idealne. Jak je pielęgnować i stylizować?

Post

Od dłuższego czasu można zauważyć, że odchodzi się od mocnego, przerysowanego makijażu na rzecz naturalnego looku. Tendencja ta przyczyniła się do zwiększenia świadomości dbania o swój wygląd poprzez zabiegi pielęgnacyjne i delikatne podkreślanie urody make-upem. Kobiety zaczęły więc więcej uwagi poświęcać brwiom, starając się wydobyć ich naturalne piękno bez tonów makijażu. Jak je stylizować, aby były piękne? Podpowiadamy!

Jakie powinny być brwi idealne?

Jeszcze nie tak dawno modne były cienkie, wyregulowane w ostre łuki brwi, dodatkowo mocno podkreślone kredką. To sprawiało, że twarz wyglądała groteskowo. Na szczęście trend ten należy już do przeszłości, gdyż obecnie na topie są naturalne i gęste brwi. Ich kształt powinien być dopasowany do rysów twarzy, dlatego nie ma jednego, uniwersalnego modelu stylizacji. Według współczesnych trendów włoski muszą być wystylizowane w taki sposób, aby podkreślały urodę właścicielki i były właściwą oprawą dla oczu.

Domowa pielęgnacja brwi

Nie każda kobieta została obdarzona gęstymi i mocnymi brwiami, które wymagają jedynie delikatnej stylizacji. Cienkie i rzadkie włoski to powszechny problem, zwłaszcza gdy w przeszłości je intensywnie wyrywałaś. Aby je wzmocnić i przyśpieszyć ich wzrost, warto do codziennej pielęgnacji włączyć specjalne preparaty. Mają one działanie regenerujące i stymulujące cebulki, a ponadto mogą nieznacznie przyciemnić kolor włosków. Oprócz profesjonalnych kosmetyków możesz wcierać w brwi olejek rycynowy na noc, jednak znacznie szybsze efekty zauważysz, stosując przeznaczone do tego odżywki.

Regulacja brwi

Kształt brwi powinien pasować do twojego typu urody oraz owalu twarzy. Na pierwszą regulację warto zgłosić się do doświadczonej kosmetyczki, która nada łukom odpowiednią formę. Wykorzystuje do tego specjalne akcesoria, dzięki którym dokładnie wymierza punkty, tworząc szablon dla idealnych brwi. Po tym możesz samodzielnie usuwać pęsetą odrastające włoski. Najlepiej robić to po kąpieli, kiedy skóra jest rozpulchniona. Po takim zabiegu warto przyłożyć chłodny okład, aby zredukować zaczerwienienie i opuchliznę. Najważniejsze jest to, aby nie przesadzić z regulacją i trzymać się wyznaczonego wcześniej konturu.

Malowanie brwi

Czasami sama regulacja nie wystarczy, aby brwi zyskały odpowiedni wygląd. Dotyczy to przede wszystkim pań, które nie mogą się pochwalić ciemnymi, gęstymi włoskami. W tym przypadku niezbędne jest podkreślenie łuków i nadanie im odpowiedniego koloru. Powinien być on zbliżony odcieniem do włosów, aby efekt był naturalny i nieprzerysowany. Istnieje kilka technik malowania brwi, do których używa się przeznaczonych do tego kosmetyków:

 Henna – to farba na bazie naturalnych składników, którą przyciemnisz włoski. Farbka nie zmienia ich koloru, dlatego powinna mieć odcień zbliżony do naturalnego koloru. Aplikuje się ją przy pomocy pędzelka. Efekt utrzymuje się ok. 2 tygodni.

 Kredka do brwi – stylizacja brwi tą metodą wymaga nieco precyzji i wyczucia. Ważne jest także, aby wybrać dobrej jakości, miękki ołówek, który łatwo prowadzić po skórze. Kredka do brwi jest niezastąpiona, aby nadać łukom pożądany kształt i uzupełnić ubytki wewnątrz narysowanego konturu. Aby zyskać naturalny efekt, możesz ołówkiem domalować włoski i delikatnie je rozetrzeć pędzelkiem.

 Cienie do brwi – ta technika malowania polecana jest w przypadku, gdy musisz jedynie delikatnie podkreślić kolor i uzupełnić ubytki włosków. Najlepsze rezultaty uzyskasz, jeżeli do nadania konturu użyjesz kredki do brwi, a środek wypełnisz cieniem przy użyciu pędzelka lub aplikatora.

Brwi to ważny element twarzy, dlatego warto im poświęcić trochę uwagi. Zarówno zabiegi pielęgnacyjne, jak i stylizacja nie należą do skomplikowanych czynności i nie zajmą ci dużo czasu. Nadanie włoskom odpowiedniego kształtu i podkreślenie ich przy pomocy kredki do brwi lub cienia sprawi, że nawet bez makijażu będziesz wyglądała perfekcyjnie.

Komentarze