Cat eye. Jak zrobić idealną kocią kreskę na oku?

Cat eye. Jak zrobić idealną kocią kreskę na oku?

Kreska na oku jest w stanie zupełnie odmienić nawet bardzo podstawowy makijaż. Taki zabieg komponuje się idealnie z powiekami pomalowanymi jednym cieniem czy nawet w połączeniu z pomalowanymi rzęsami. Idealną kreskę można wykonać na różne sposoby. Która metoda jest najskuteczniejsza?

Komu pasuje kreska typu kocie oko?

Kreski pasują niemal każdej osobie, ale najważniejsze jest dopasowanie sposobu ich malowania do kształtu oka. Odpowiednio wykonany makijaż może:

  optycznie powiększyć oczy,

  podkreślić rzęsy,

  skorygować kształt powieki.

Kreska namalowana eyelinerem w żelu czy innym kosmetykiem tego typu będzie wyglądać inaczej w zależności od kształtu powieki. Osoby z okrągłymi oczami powinny rozpoczynać cienką kreskę od połowy linii rzęs, a następnie pogrubiać ją, kierując się w stronę zewnętrznego kącika. W przypadku podłużnych oczu można utrzymać tę samą grubość kreski na całej długości. Ważne jest także zadbanie o to, by tzw. jaskółka nie była zbyt duża w stosunku do powieki.

Jak zrobić kocią kreskę?

Istnieje wiele metod malowania kresek na oku. Do stworzenia takiego makijażu najlepiej sprawdzi się eyeliner w żelu, który pozwala na zachowanie precyzji, jednocześnie utrzymując się w niezmienionej formie przez cały dzień.

Sposób nr 1

Rozpocznij od punktu znajdującego się w około 2/3 długości powieki, bliżej wewnętrznego kącika. Przeciągnij linię w równej odległości od rzęs aż do zewnętrznego kącika, wyciągając ją w docelową jaskółkę. Końcówkę fragmentu wystającego poza powiekę połącz z zewnętrznym kącikiem. Wypełnij przygotowany obrys, a następnie dorysuj fragment od wewnętrznego kącika do momentu, od którego zaczęłaś tworzyć kreskę.

Sposób nr 2

Przyłóż eyeliner w żelu do zewnętrznego kącika i przeciągnij, tworząc dolną krawędź jaskółki. Następnie przeciągnij linię od połowy powieki do końcówki narysowanej kreski. W ten sposób powstanie kształt dość mocno pochylonego i spłaszczonego trójkąta. Przeciągnij kreskę od wewnętrznego kącika do punktu w połowie powieki, dostosowując jej grubość do już stworzonego fragmentu. Wypełnij cały obrys.

Sposób nr 3

Jeśli masz pewną rękę, rozpocznij rysowanie kreski od wewnętrznego kącika, kierując się w stronę skroni. Następnie połącz końcówkę z zewnętrznym kącikiem i wypełnij obrys.

Kompletny makijaż cat eye

Kocia kreska może być jednym z wielu elementów makijażu. Jeśli chcesz stworzyć make-up w stylu cat eye, który sprawdzi się doskonale podczas wieczornych wyjść, dobrym pomysłem jest zastosowanie cieni do powiek. W tym celu należy wykonturować załamanie za pomocą bronzera. W zewnętrznym kąciku warto rozblendować nieco ciemniejszy cień – dobrze sprawdzą się warianty czarne, szare i grafitowe. Na wewnętrzną część powieki można nałożyć jaśniejszy kosmetyk, a w kąciku, tuż przy nosie – rozświetlacz. Na takiej bazie można następnie stworzyć kreskę, stosując jeden z przedstawionych sposobów.

Zastosowanie cieni w połączeniu z wyciągniętą kreską, pozwala na dodatkowe wydłużenie oka, podkreślając koci efekt. W przypadku makijażów wieczorowych można także postawić na dodatkowe elementy w postaci sztucznych rzęs. Na rynku pojawiają się modele ze znacznie dłuższymi włoskami w okolicach zewnętrznego kącika, do tworzy efekt wydłużenia, idealnie komponując się z kreską mocno wystającą poza powiekę.

Czym malować kocią kreskę?

Stworzenie idealnej kreski wydłużającej oko wymaga zastosowania określonych kosmetyków. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest eyeliner w żelu, który może być zamknięty w opakowaniu z pędzelkiem, filcową końcówką czy nawet w słoiczku. Wybór sposobu aplikacji zależy od Twoich preferencji. Osoby początkujące czują się zwykle najpewniej, pracując z kosmetykiem ze sztywną końcówką. Bardziej wprawione użytkowniczki chętnie stawiają na miękkie pędzelki, które pozwalają na uzyskanie prostej, estetycznej linii za pomocą jednego pociągnięcia.

Komentarze