Czerwone usta. Jak uzyskać pomadką idealny efekt?

Czerwone usta. Jak uzyskać pomadką idealny efekt?

Czerwona pomadka to klasyk, który pojawia się w kosmetyczce niemal każdej kobiety kochającej wyraziste makijaże. Taki kosmetyk może stanowić ważny element zarówno make-upu wieczorowego, jak i propozycji sprawdzających się także na co dzień. Malowanie ust na czerwono bywa jednak dość trudne. Jak uzyskać efekt idealnie podkreślonych warg?

Czerwone pomadki dostępne na rynku

Na rynku znaleźć można setki wariantów czerwonych pomadek. Kolor ten, mimo że klasyczny, jest także niezwykle trudny. Czerwień występuje w wersji jasnej, ciemnej, chłodnej, neutralnej czy ciepłej. Dopasowanie idealnej barwy szminki pozwala na uzyskanie efektu, który sprawdzi się doskonale niezależnie od okoliczności.

Typy czerwonych pomadek:

  w płynie,

  w sztyfcie,

  w formie lakieru do ust.

Jeszcze kilka lat temu ogromną popularnością cieszyły się płynne pomadki zastygające o całkowicie matowym wykończeniu. Obecnie trendy się zmieniły i coraz więcej osób stawia na produkty błyszczące lub satynowe. W sezonie letnim najlepiej jest zdecydować na pomadki w sztyfcie, które nie zastygają w stu procentach, tworząc naturalny, zdrowy efekt. Zimą, kiedy to regularnie ociera się o usta szalikami i kurtkami, znacznie wygodniejszym rozwiązaniem są czerwone pomadki w płynie o całkowicie matowym wykończeniu.

Jak idealnie pomalować usta?

Czerwone usta pasują do niemal każdej stylizacji – komponują się idealnie z sukienkami wieczorowymi oraz odzieżą zakładaną do pracy. Mogą być one także wyrazistym elementem nieco bardziej standardowych zestawów. Czerwone usta są wyjątkowo uniwersalne, jednak wyrysowanie równego konturu szminką często stanowi dość poważny problem.

Jeśli kochasz czerwone pomadki, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w konturówkę o podobnej barwie. Za jej pomocą wyrysujesz kontur warg, co pozwoli na zachowanie idealnego kształtu. W przypadku pomadek płynnych nie trzeba kupować osobnych produktów, ponieważ takie szminki są zwykle wyposażone w wygodne aplikatory o niewielkich rozmiarach. Niektóre osoby decydują się na wyrysowywanie konturu ust również za pomocą małych, precyzyjnych pędzelków.

Warto zająć się krawędziami warg jeszcze przed rozpoczęciem wypełniania pozostałej części ust. W ten sposób można stworzyć wstępny zarys i bazę do kolejnych kroków. Dobrym pomysłem jest zwrócenie szczególnej uwagi na kąciki, gdzie pomadka dość często się rozlewa. W tych miejscach warto zadbać o to, by nałożyć jedynie niezbędną ilość produktu. Nadmiar można w łatwy sposób zebrać chusteczką.

Wybór odpowiedniego koloru pomadki

Czerwone usta wyglądają najlepiej w sytuacji, gdy odcień pomadki jest idealnie dopasowany do urody danej osoby oraz konkretnej stylizacji. Odcienie czerwieni dzielą się na:

  chłodne,

  neutralne,

  ciepłe.

Pomadki w odcieniach chłodnej czerwieni mają niebieskie podtony, dlatego nie wyglądają zbyt dobrze w połączeniu ze skórą o wyraźnie żółtej barwie. Dokładnie tak samo jest w przypadku ciepłej czerwieni zestawionej z chłodną karnacją. Z tego powodu najbezpieczniejszym rozwiązaniem są pomadki neutralne, które komponują się z niemal każdym typem urody.

Niezwykle istotne jest także dopasowanie odpowiedniego odcienia szminki do danej stylizacji. Jeśli w jej skład wchodzą czerwone elementy, barwa pomadki musi być dokładnie taka sama lub jak najbardziej zbliżona. Zestawienie ciepłych i chłodnych odcieni nie wygląda zbyt dobrze. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wesel, firmowych spotkań i innych okazji, w trakcie których warto zadbać o idealnie pomalowane usta, tworzące spójną całość z założoną kreacją.

Nie wszystkie osoby wiedzą, że czerwona pomadka może podkreślać żółte zęby lub je optycznie wybielać. Wszystko zależy od tonów konkretnej szminki. Chłodne odcienie sprawiają, że zęby wyglądają na znacznie bielsze, podczas gdy produkty wpadające w pomarańcz wydobywają żółtą barwę. Warto o tym pamiętać w sytuacji, gdy chcesz ukryć defekty związane ze swoim uśmiechem i sprawić, że dana pomadka będzie podkreślać jedynie twoje atuty.

Komentarze