Skuteczne usuwanie owłosienia. Jak działają plastry do depilacji ?

Post

Istnieje wiele metod depilacji, a każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Jeżeli szukasz opcji pozwalającej utrzymać efekt gładkiego ciała na dłużej niż kilka dni, postaw na plastry do depilacji. Są one niemal tak skuteczne jak wosk, a ich przewagą jest łatwość użycia.

Plastry do depilacji stanowią alternatywę dla usuwania owłosienia woskiem na gorąco lub pastą cukrową. Ich przewagą jest łatwość użycia oraz bezproblemowa dostępność – znajdziesz je w drogeriach.

Jak używać plastrów do depilacji?

Plastry do depilacji powstały po to, aby umożliwić szybkie, bezpieczne i wygodne usuwanie owłosienia w domowym zaciszu. Dlatego korzystanie z nich jest proste. Cała procedura sprowadza się do zaledwie kilku kroków.

1. Ogrzej plaster – tak, aby można go było oddzielić. Możesz pocierać go w dłoniach albo… wykorzystać ciepły strumień suszarki. W okresie zimowym plaster z woskiem można także położyć na ciepłym kaloryferze.
2. Ciepły plaster przyłóż do skóry – zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Wygładź powierzchnię, aby plaster dokładnie przylegał do ciała.
3. Ponownie skieruj strumień suszarki na skórę – tak, aby wosk nieco się rozpuścił i „zebrał” włoski.
4. Wykonaj chłodny okład w miejscu plastra – po to, aby wosk zastygł i przytrzymał włoski.
5. Energicznym ruchem zerwij plaster – lekko naciągając skórę, pociągnij pasek „pod włos”.
6. Zdezynfekuj skórę, np. za pomocą ałunu.
7. Oczyść pozostałość wosku, np. pocierając wacikiem nasączonym oliwką kosmetyczną.

Na koniec możesz posmarować skórę kosmetykiem łagodzącym podrażnienia.

Warto przy tym pamiętać, że innych plastrów używa się do depilacji ciała, a innych do usuwania owłosienia z twarzy. Są też produkty przeznaczone do skóry wrażliwej, hipoalergiczne oraz do mocnych włosków. Na szczęście w drogeriach znajdziesz szeroki wybór produktów, które dopasujesz do swoich potrzeb. 

Efektywna depilacja to skutek prawidłowego przygotowania skóry

Chcesz mieć pewność, że depilacja za pomocą plastrów z woskiem będzie skuteczna i nie przysporzy problemu wrastających włosków. Istotną rolę odgrywa tutaj… prawidłowe przygotowanie skóry do zabiegu oraz właściwe postępowanie po jego zakończeniu.

Zaaplikowanie talku – odtłuści skórę i sprawi, że wosk będzie lepiej przylegał do jej powierzchni.
  Peeling – systematycznie wykonywany pozwoli na usunięcie martwych komórek naskórka, w efekcie czego odrastające włoski będą miały siłę przebić się przez skórę.
  Nawilżanie – stosowanie kremów nawilżających pozwoli uniknąć suchości skóry, która jest jednym z czynników determinujących wrastanie włosków.

Pamiętaj! Efektywną depilację za pomocą plastrów woskowych można przeprowadzić w przypadku odpowiednio długich włosków. Za optymalną długość uznaje się 2-4 mm. Jeśli włoski będą za krótkie, wosk może ich nie uchwycić.

Plastry do depilacji – czy warto?

Każda metoda jest dobra, jeśli tylko pozwala pozbyć się owłosienia na dłużej niż kilka dni. Dlatego plastry do depilacji cieszą się sporą popularnością. Na ich korzyść przemawia wiele argumentów, wśród których można wymienić między innymi:

  bezpieczeństwo stosowania – na skórę aplikujesz wosk rozgrzany w dłoniach, co eliminuje ryzyko poparzenia;
  wygodę użytkowania – wystarczy usunąć pasek ochronny, a „lepką” stronę przykleić na skórę; nie ma potrzeby podgrzewania wosku ani stosowania specjalnych pasków bawełnianych;
  długotrwałe efekty – precyzyjnie przeprowadzona depilacja pozwala zapomnieć o włoskach nawet przez kilka tygodni;
  porządek – korzystając z plastrów do depilacji, nie pozostawiasz bałaganu; zużyty plaster wystarczy wyrzucić do kosza.

Dodatkowym atutem jest przystępna cena – opakowanie plastrów kosztuje średnio kilkanaście złotych. To znacznie mniej niż zabieg usuwania owłosienia za pomocą wosku w gabinecie kosmetycznym.

Plastry do depilacji to świetny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia – szczególnie, jeśli nie masz czasu na przeprowadzenie zabiegu w salonie kosmetycznym. Możesz z niej skorzystać, gdziekolwiek jesteś, np. na wakacjach – wystarczy, że plastry zapakujesz do kosmetyczki.

Komentarze