Dolphin skin. Jak osiągnąć efekt wodnego makijażu?

Dolphin skin. Jak osiągnąć efekt wodnego makijażu?

Trendy w makijażu ciągle ulegają zmianom, dlatego co roku stawia się na zastosowanie zupełnie innych kosmetyków. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się make-upy rozświetlające, które sprawiają, że skóra wygląda na młodszą i znacznie zdrowszą. Czym dokładnie jest dolphin skin i jak stworzyć taki efekt w codziennym makijażu?

Czym jest dolphin skin?

Dolphin skin to dość nowy trend w makijażu, który polega na uzyskaniu efektu rozświetlenia i wręcz mokrej twarzy. Odpowiednio wykonany make-up w tym stylu sprawia, że skóra wygląda na zdrową i znacznie młodszą, niż jest w rzeczywistości. Taki makijaż sprawdza się doskonale w sezonie letnim, gdy stawia się na świeżość i promienność.

Makijaż dolphin skin bazuje na produktach rozświetlających. Mogą być to zarówno podkłady, jak i pudry czy rozświetlacze. Popularnością cieszą się także bazy stosowane przed nałożeniem kolejnych kosmetyków oraz spraye utrwalające, które uwydatniają mokry efekt.

Jak stworzyć makijaż typu dolphin skin?

Aby uzyskać efekt dolphin skin, należy stosować się do kilku zasad. Rozświetlenie wygląda korzystnie jedynie w sytuacji, gdy jest ono odpowiednio stopniowane. Istnieją punkty, w których warto zastosować błyszczące kosmetyki odbijające światło. Są to takie miejsca na twarzy, jak:

  broda,

  łuk kupidyna,

  czubek nosa,

  skronie,

  kości policzkowe,

  wewnętrzny kącik oka,

  przestrzeń tuż pod brwią.

Świadomość, w jakich miejscach warto zastosować kosmetyki rozświetlające, to nie wszystko. Ważne jest również wybranie odpowiednich produktów i zachowanie umiaru. Niektóre osoby mają tendencję do nakładania zbyt wielu błyszczących produktów, a końcowy efekt, zamiast odmładzać, sprawia, że skóra wygląda ciężko i staro. Z tego powodu w sytuacji, gdy decydujesz się na mocno rozświetlający podkład i widoczny rozświetlacz, dobrym pomysłem jest zrezygnowanie z dodatkowej bazy o podobnym działaniu czy pudru z drobinkami.

Pielęgnacja ma znaczenie

Dolphin skin to nie tylko odpowiedni makijaż twarzy. Aby uzyskać efekt rozświetlenia, konieczne jest zadbanie o stan cery jeszcze przed nałożeniem kosmetyków kolorowych. Na promienność skóry wpływa jej odpowiednie nawilżenie. Z tego powodu dobrą praktyką jest stawianie na kremy na noc i na dzień o określonym działaniu. Nie można zapominać również o piciu wody, co ma ogromny wpływ na kondycję nie tylko skóry, lecz także włosów.

Dobrym pomysłem jest także stosowanie masek nawilżających lub przeprowadzanie profesjonalnych zabiegów, które mają za zadanie szybko poprawić nawilżenie skóry. Na odpowiednio przygotowanej cerze kosmetyki prezentują się znacznie lepiej, dlatego uzyskanie efektu dolphin skin jest łatwiejsze. Sucha skóra nie będzie wyglądać korzystnie nawet wtedy, gdy nałożysz na nią wyłącznie rozświetlające formuły. W przypadku zadbanej, nawilżonej cery można także używać znacznie mniejszej ilości produktów, co jest niezwykle wygodne latem, kiedy to ciężki makijaż spływa w wyniku zbyt wysokich temperatur.

Jakie kosmetyki wybrać?

Na rynku pojawiają się tysiące kosmetyków rozświetlających, które są niezbędne do stworzenia efektu dolphin skin. W cenie są:

  podkłady rozświetlające,

  pudry z drobinkami,

  spraye usuwające efekt matowości,

  rozświetlacze o różnych formułach,

  róże i bronzery rozświetlające.

Dolphin skin wygląda niesamowicie również w połączeniu z odpowiednim makijażem ust i oczu. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się błyszczyki, również w wersji winylowej. Wiele osób stawia także na błyszczące pigmenty w kącikach oczu lub na środku górnej powieki.

Warto pamiętać, że kosmetyki rozświetlające występują w wielu wersjach, co jest najbardziej widoczne w przypadku rozświetlaczy. Na rynku znaleźć można produkty z widocznymi drobinkami oraz takie, które po roztarciu tworzą efekt mokrej skóry. W makijażu dolphin skin stawia się właśnie na takie wykończenie, dlatego dobrym pomysłem jest wybieranie kosmetyków dokładnie zmielonych, przypominających taflę idealnie odbijającą światło.

Komentarze
Oliwia
1 rok temu at 19:46
Super post