Gdzie kupić oryginalne testery perfum?

Gdzie kupić oryginalne testery perfum?

Zapach jest twoją wizytówką. To, jakie nuty w nim dominują, w dużym stopniu wpływa na twój wizerunek oraz to, jak odbiera cię otoczenie. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór idealnej kompozycji oraz zainwestować w perfumy z wyższej półki. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się oryginalne testery perfum. Dowiedz się, czym dokładniej są, gdzie je kupić i kiedy to się może opłacić.

Testery perfum – co to jest?

Zakup markowych perfum to bardzo często wydatek rzędu kilkuset złotych. Właśnie dlatego wiele osób poszukuje korzystniejszej cenowo alternatywy dla oryginalnego flakonu. Zazwyczaj opcje są dwie. Pierwsza to poszukanie zamiennika dla ulubionego zapachu, jednak w tym przypadku aromat nie jest idealnie taki sam, a z jego trwałością bywa różnie. Drugim rozwiązaniem jest inwestycja w oryginalny tester perfum.

Testery perfum to kompozycje wytwarzane przez producenta oryginalnych zapachów na potrzeby drogerii i innych punktów sprzedażowych. Mają one służyć – zgodnie z nazwą – do testowania zapachu przez klienta.

Czym wyróżniają się oryginalne testery perfum?

Zastanawiasz się, jakie cechy odróżniają testery od perfum dostępnych w standardowej sprzedaży? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że:

  nie mają kompletnego opakowania – są najczęściej pakowane przez producenta w proste, kartonowe pudełko i nie mają zatyczki,

  są umieszczone we flakonie o oryginalnym kształcie – tak, aby nie było wątpliwości, co to za zapach,

  mają zazwyczaj maksymalną pojemność oferowaną przez producenta danego zapachu – może to więc być np. 50 lub 90 ml,

  zawierają dokładnie ten sam produkt co perfumy oferowane do normalnej sprzedaży – to po prostu partia przeznaczona do testów, stworzona z myślą o dystrybutorach, a nie klientach docelowych.

Można więc w skrócie powiedzieć, że testery perfum to oryginalne kompozycje, które są dostępne w „roboczym” opakowaniu. Nie odstają jakością od wyrobów tego samego producenta, które są dostępne w standardowej oprawie.

Ile kosztują oryginalne testery perfum?

Co do zasady, oryginalne testery perfum nie są dostępne w regularnej sprzedaży. Jak już wspomniano, ich produkcja niesie za sobą zupełnie inny cel – mają dawać klientom szansę na dokładne poznanie zapachu przed jego zakupem. To z nich rozpylasz odrobinę perfum na przegub dłoni czy papierek podczas wizyty w drogerii. Niemniej jednak niektórzy dystrybutorzy decydują się również na ich sprzedaż w detalu – najczęściej są to drogerie internetowe.

Jak wygląda kwestia różnicy cenowej pomiędzy testerami a pełnowartościowymi produktami? Owszem, oryginalne testery są zazwyczaj nieco tańsze niż standardowe flakony z tymi samymi zapachami. Jeśli jednak przyjrzeć się temu, o ile, to… osoby, które oczekują spektakularnej obniżki, mogą się rozczarować. Najczęściej różnice wynoszą ok. 10-20%. Czy to mało, czy dużo – każdy musi ocenić sam. Warto jednak zastanowić się, czy zakup testera jest zawsze dobrym pomysłem.

Czy zawsze opłaca się kupić tester perfum?

Na pierwszy rzut oka inwestycja w oryginalne testery perfum wydaje się strzałem w dziesiątkę. W końcu kupujesz oryginalny produkt, tylko trochę taniej. I rzeczywiście, jeśli znasz już kupowany zapach i planujesz go nabyć dla siebie, tester może być dobrą opcją – zwłaszcza, jeśli masz gdzieś pod ręką oryginalny flakon, z którego możesz przełożyć nakrętkę. Jednak zanim to zrobisz, koniecznie sprawdź, czy w drogerii nie trwa akurat dobra promocja na pełnowartościowy produkt. Czasem może się okazać, że po sezonowej obniżce… to tester będzie bardziej kosztowną opcją.

Warto też pamiętać, że:

  zakup testera do sprawdzenia zupełnie nowego zapachu nie jest dobrym wyborem – taki produkt ma zazwyczaj najwyższą pojemność ze wszystkich oferowanych. Dlatego tańszym rozwiązaniem będzie nabycie najmniejszego standardowego flakonu;

  tester na prezent również nie będzie odpowiednim pomysłem – opakowanie nie jest wystarczająco estetyczne, aby je komuś podarować.

Podsumowując: w niektórych sytuacjach testery perfum to dobre rozwiązanie. Jednak zanim zdecydujesz się na zakup takiego produktu, sprawdź inne opcje – mogą się okazać korzystniejsze!

Komentarze