Henna do brwi. Jak wybrać odpowiedni kolor i rodzaj?

Post

Mocno podkreślone brwi o widocznie zarysowanym konturze to od kilku lat najgorętszy trend. Mimo że zgodnie z obowiązującą modą łuki muszą być wyeksponowane, to powinny się prezentować naturalnie i być dopasowane do twarzy. Wykonanie takiego makijażu może być czasochłonne, dlatego wiele kobiet decyduje się na farbowanie włosków henną. Jak wybrać odpowiedni kolor i metodę koloryzacji? Podpowiadamy!

Jak prawidłowo malować brwi henną?

Henna to rodzaj barwnika pozyskiwanego z rośliny lawsonia bezbronna. Ma właściwości przyciemniające, dlatego jest stosowana jako naturalna alternatywa dla tradycyjnych farb. Henna jest wykorzystywana do koloryzacji włosów, brwi oraz rzęs, a ze względu na swój skład, stanowi jedną z bezpieczniejszych metod farbowania. Mimo to przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać próbę uczuleniową, aby sprawdzić reakcję skóry na kosmetyk.

Koloryzacja henną jest niezwykle prosta i bez problemu poradzisz sobie z nią w warunkach domowych. Procedura ogranicza się do nałożenia farby na łuki brwiowe, starając się dokładnie pokryć wszystkie włoski i nie wychodzić za kontur. Należy się przy tym trzymać instrukcji dołączonej do produktu i nie przekraczać zalecanego czasu trzymania farby. W zależności od wybranego kosmetyku oraz kondycji włosków efekt przyciemnionych brwi utrzymuje się ok. 14 dni.

Jak wybrać rodzaj henny do brwi?

Prawidłowo przeprowadzona koloryzacja sprawi, że Twoje brwi będą naturalnie podkreślone, odżywione i błyszczące. Umiejętne nałożenie farby to jednak nie wszystko, gdyż efekt w dużej mierze zależy od wybranego kosmetyku. W sprzedaży dostępne są trzy rodzaje henny do brwi, które różnią się formułą i sposobem aplikacji.

  • Henna żelowa – jest bardzo delikatna, dlatego nie sprawdzi się, jeżeli zależy ci na mocnym przyciemnieniu brwi. Charakteryzuje się gęstą konsystencją, dzięki czemu jest łatwa w aplikacji. Jest całkowicie zmywalna ze skóry i barwi tylko włoski, więc przy jej pomocy nie skorygujesz kształtu łuków. Żelowa henna sprawdzi się w przypadku gęstych brwi o ładnie zaznaczonym konturze, które wymagają tylko podkreślenia.
  • Henna proszkowa – ma bardzo silne działanie i poradzi sobie z przyciemnieniem nawet siwych włosków. Prawidłowo rozrobiona powinna mieć konsystencję gęstej śmietany o jednolitej strukturze. Barwi nie tylko włoski, ale też skórę, dlatego trzeba dbać o precyzyjne zaaplikowanie produktu. Proszkowa henna do brwi polecana jest osobom, którym zależy na mocnym efekcie, zagęszczeniu przerzedzonych włosków oraz modyfikacji kształtu łuków.
  • Henna kremowa – jest sprzedawana jako gotowy produkt, który nie wymaga rozrabiania z aktywatorem. Jest wygodna w aplikacji, ale nie można od niej oczekiwać spektakularnych rezultatów. Henna tego typu delikatnie przyciemnia, a efekty utrzymują się dość krótko. Sprawdzi się więc w sytuacjach, kiedy chcesz okazyjnie podkreślić brwi i nie zależy ci na trwałej koloryzacji.

Bez względu na to, na który rodzaj henny się zdecydujesz, zawsze stosuj się do instrukcji producenta. Nigdy nie przekraczaj zalecanego czasu aplikacji, gdyż to nie sprawi, że efekt będzie bardziej wyrazisty i trwały. Zbyt długie trzymanie kosmetyku może doprowadzić do podrażnienia skóry oraz zniszczenia i osłabienia włosków.

Jaki kolor henny do brwi wybrać?

Przy pomocy preparatu nie zmienisz drastycznie koloru brwi, a jedynie je przyciemnisz. Kolor henny powinno się dobierać do swojej karnacji, typu urody oraz koloru włosów. Źle dopasowany odcień sprawi, że będziesz wyglądała sztucznie i groteskowo, a nie taki jest cel koloryzacji. Na jaką więc farbę się zdecydować?

  • Czarna – sprawdzi się u kobiet o śniadej karnacji i ciemnych włosach.
  • Grafitowa – będzie odpowiednia dla blondynek o jasnej cerze.
  • Brązowa – to najbardziej uniwersalny wybór dla każdego typu karnacji. Kolor ten jest polecany szatynkom, brunetkom oraz paniom z rudymi włosami lub w odcieniu ciemnego blondu.

Koloryzacja henną to szybki, a zarazem bezpieczny sposób, aby podkreślić oprawę oczu. Taki zabieg jest mniej inwazyjny niż trwały makijaż permanentny, a jednocześnie pozwoli ci zaoszczędzić czas na codziennym malowaniu.

Komentarze