Konturowanie twarzy. Jakie pędzle do makijażu będą niezbędne do jego wykonania?

Post

Tworzenie makijażu to sztuka, której trzeba się nauczyć. Aby uzyskać perfekcyjny wygląd, niezbędne są nie tylko umiejętności, ale także odpowiednie kosmetyki i akcesoria. Najgorętszym trendem makijażowym od wielu sezonów jest trójwymiarowy make-up, dzięki któremu można wymodelować owal twarzy. Technika ta nazywa się konturowaniem, a do jej wykonania potrzebne są dobre pędzle. Jakie wybrać i jak ich używać? Podpowiadamy!

Konturowanie twarzy – na czym polega?

Idealnie wykonany makijaż to taki, którego praktycznie nie widać, a mimo to poprawia urodę. Jego przeciwieństwem jest stworzenie na twarzy efektu maski, co wygląda sztucznie i nieatrakcyjnie. Jest na to jednak sposób, a mianowicie konturowanie, które polega na nadaniu makijażowi wielowymiarowości. Technika ta polega na optycznym modelowaniu twarzy przy pomocy kosmetyków o ciemniejszej i jaśniejszej tonacji. Dzięki takiemu zabiegowi możesz uwydatnić kości policzkowe, wyszczuplić buzię, a nawet skorygować zbyt wydatny nos.

Konturowanie twarzy wykonuje się na mokro przy użyciu kosmetyków w płynie. W tym przypadku efekt jest bardziej wyrazisty i wymaga większej wprawy, aby dokładnie zblendować ze sobą wszystkie produkty. Znacznie szybszą i łatwiejszą metodą jest konturowanie na sucho przy wykorzystaniu bronzera i rozświetlacza w kamieniu. Bez względu na to, na którą technikę się zdecydujesz, będziesz potrzebować dobrych pędzli do makijażu. Asortyment tych produktów jest ogromny, dlatego podpowiadamy, czym się kierować przy ich wyborze.

Pędzle do makijażu – jakie wybrać?

Dobrej jakości akcesoria są równie ważne co użyte kosmetyki. Podstawowym kryterium wyboru powinna być więc nie jak najniższa cena, a sposób wykonania pędzli. Warto przy tym pamiętać, że jest to inwestycja na dłuższy czas, gdyż przy odpowiedniej pielęgnacji przybory te posłużą Ci przez wiele miesięcy. Dobre pędzle do makijażu powinny mieć odpowiednio wyprofilowaną końcówkę oraz trzonek, umożliwiający stabilne trzymanie w dłoni. Ponadto akcesoria dzielą się ze względu na rodzaj włosia, wśród których masz do wyboru pędzle:

 syntetyczne – są wykonane ze sztucznych materiałów, dlatego są dość sztywne i polecane raczej dla początkujących. Nie sprawdzą się do konturowania twarzy na mokro, gdyż zamiast mieszać ze sobą kosmetyki, mogą powodować ich rozmazywanie;

 naturalne – mają miękkie i gęste włosie, dlatego są wygodne w użyciu. Łatwo prowadzą się po twarzy i umożliwiają dokładne roztarcie produktów, dzięki czemu efekt jest naturalny. Sprawdzą się zarówno w przypadku konturowania techniką na mokro, jak i na sucho.

W sprzedaży dostępne są także pędzle do makijażu z mieszanego włosia. Będzie to dobry wybór, jeżeli nie chcesz przepłacać, a jednocześnie zależy Ci na akcesoriach dobrej jakości.

Jakie pędzle do konturowania twarzy?

Na rynku znajdziesz przybory, które różnią się nie tylko rodzajem włosia czy jakością wykonania. Różnice wynikają także z kształtu końcówki, który powinien być dobrany do sposobu aplikacji kosmetyków. Ma to duże znaczenie w przypadku konturowania twarzy, gdyż przy tej technice efekt w dużej mierze zależy od użytego pędzla do makijażu. Jaki korzystać z nich zgodnie z przeznaczeniem?

 Pędzle do bronzera – charakteryzują się gęstym, puchatym włosiem. Mają okrągłą lub delikatnie ściętą pod kątem główkę.

 Pędzle do różu – mają nieco rzadsze włosie i cieńszą końcówkę. W tym przypadku sprawdzą się również akcesoria do bronzera, gdyż charakteryzują się podobnie wyprofilowaną główką.

 Pędzle do rozświetlacza – są mniejsze i mają kształt łezki, zbiegający się ku górze. Bardziej zaawansowane użytkowniczki mogą posłużyć się pędzlem o płaskim, szerokim włosiu, układającym się na wzór miotełki.

 Pędzle do podkładu – mają prosto ścięte, gęste włosie. Będą dobrym wyborem nie tylko do nakładania podkładu, ale także blendowania kosmetyków podczas konturowania na mokro.

Dobre pędzle to podstawa udanego makijażu, dlatego warto poświęcić im nieco więcej uwagi. Dobrym pomysłem będzie zakup kompletnego zestawu, który pozwoli ci na rozpoczęcie profesjonalnej przygody z makijażem.

Komentarze