Makijaż optycznie powiększający oko. Jak go wykonać?

Post

Chcesz hipnotyzować spojrzeniem, jednak natura nie obdarzyła cię dużymi oczami? Wystarczy jednak poznać pewne makijażowe triki, dzięki którym wydobędziesz głębie i zaczniesz przyciągać wzrokiem. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, a osiągniesz spektakularny efekt.

Istnieje wiele sposobów na to, aby optycznie powiększyć oko. Pomaga w tym odpowiedni makijaż, którego podstawą jest paleta cieni do powiek. Wymaga to jednak pewnej wprawy, dlatego nie poddawaj się po pierwszych próbach – ćwicz, aż osiągniesz zadowalające efekty.

Makijaż powiększający oczy – grunt to rozświetlanie i rozjaśnianie

Istotą makijażu optycznie powiększającego oko jest rozświetlanie i rozjaśnianie wybranych partii. Są to określone punkty, które – odpowiednio podkreślone – pomagają wydobyć głębię spojrzenia. Zaaplikowanie kosmetyków we właściwych miejscach sprawia, że oko wydaje się większe, bardziej otwarte.

W związku z tym, że podstawą takiego make-upu jest rozświetlanie i gra kolorami, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki. Największe znaczenie ma paleta cieni do powiek – taka, która będzie uwzględniała jasne oraz ciemne kolory. Warto także sięgnąć po preparaty pomocnicze, np. bazę pod cienie pozwalającą na przedłużenie trwałości makijażu.

Makijaż powiększający optycznie oko – krok po kroku

Chociaż technik wykonywania makijażu otwierającego oko jest kilka, zwykle sprowadzają się one do trzech podstawowych kroków.

  1. Aplikacja bazy pod cienie do powiek

Baza pod cienie to ważny kosmetyk, dzięki któremu makijaż utrzyma się dłużej – cienie nie będą nieestetycznie osypywać się ze skóry.

Niewielką ilość preparatu nałóż wszędzie tam, gdzie zostaną zaaplikowane cienie. Mowa m.in. o ruchomej części powiek oraz obszaru nad nią, a także na dolnej powiece.

  1. Konturowanie oka

Konturowanie to ważny element makijażu, który ,,otworzy” oko. Na tym etapie wykorzystaj ciemniejsze chłodne kolory cieni. Kosmetyk w brązowym odcieniu zaaplikuj w załamanie powieki, a następnie dokładnie go rozetrzyj (możesz w tym celu użyć specjalnego pędzelka do blendowania). Czas na zaaplikowanie cienia w kolorze ciemnego brązu w zewnętrzny kącik. Pamiętaj przy tym, aby zatrzeć granice między jasnym i ciemnym odcieniem – sprawi to wrażenie trójwymiarowości. Ciemny cień należy nałożyć również na zewnętrzną część dolnej powieki – w tym przypadku rozetrzyj kosmetyk tylko do połowy oka.

  1. Rozświetlanie spojrzenia

Rozświetlanie oka to etap ostatni. Tutaj niezbędne będą cienie w kolorze beżu lub bieli, które należy zaaplikować w wewnętrznym kąciku oka. Ten sam kolor nałóż również pod łukiem brwiowym.

W tym przypadku możesz sięgnąć po kosmetyki o matowym, błyszczących lub satynowym wykończeniu. Wszystko zależy od tego, jak wygląda twoja paleta cieni do powiek. Pamiętaj jednak, że im bardziej błyszczący kosmetyk, tym większą uwagę przykuje twoja osoba. Możesz zatem sposób wykończenia uzależnić od okazji – do pracy lepiej sprawdzą się cienie matowe lub z delikatnymi drobinkami. Na wieczór odpowiednie będą mocno błyszczące kosmetyki.

  1. Ostatnie szlify

Makijaż powiększający oko nie będzie charakteryzował się głębią, jeśli nie podkreślisz go ciemną kreską. Do jej wykonania wykorzystaj zwykłą kredkę do oczu – w kolorze czarnym lub brązowym, czarny cień do powiek lub klasyczny eyeliner. Nie musisz przy tym wykonywać tzw. jaskółki.

Ostatni krok do wytuszowanie rzęs stosowanym dotychczas kosmetykiem. Możesz także użyć zalotki, jeśli zależy ci na uzyskaniu ładnie podkreślonych rzęs. W przypadku wieczornego wyjścia możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa – doczep sztuczne włoski, które jeszcze bardziej otworzą oko i nadadzą spojrzeniu głębi.

Pamiętaj! Aby uniknąć efektu „przerysowanego” makijażu, unikaj obrysowywania oczu czarną kredką. Nie jest wskazane także rysowanie mocno zaznaczonej czarnej kreski na powiece dolnej.

 Jakie cienie do powiek wybrać?

Jako że w makijażu optycznie powiększającym oko ogromną rolę odgrywają kolorowe kosmetyki, nasuwa się pytanie: jaka paleta cieni do powiek będzie najlepsza? Nie ma tutaj jednego słusznego wyboru – wiele zależy od twoich oczekiwań i preferencji.

Największą popularnością cieszą się cienie sypkie. Możesz jednak zdecydować się na kosmetyk w kremie lub w kredce.

Komentarze