Maska do włosów. Dlaczego warto ją stosować?

Post

Zależy ci na zdrowo wyglądających włosach – gładkich, pełnych blasku i bez tendencji do rozdwajania końcówek? W codziennej pielęgnacji nie możesz ograniczać się wyłącznie do stosowania szamponów oraz odżywek. Doceń potencjał drzemiących w masce. Nakładana regularnie na włosy, zaskoczy cię doskonałymi efektami. Sprawdź, dlaczego warto ją stosować systematycznie!

Każdego dnia włosy narażane są na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Promieniowanie słoneczne, niska temperatura, zabiegi stylizacyjne, koloryzacja, niewłaściwa dieta – to wszystko odbija się niekorzystnie na ich kondycji. W efekcie włosy tracą blask, są szorstkie, kruszą się, a nawet mają tendencję do wzmożonego wypadania. W przypadku, gdy kosmyki są mocno zniszczone, stosowanie szamponów naprawczych czy odżywek regeneracyjnych nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. I właśnie wtedy wkracza ona – maska do włosów.

Maska do włosów – jak działa?

Maska do włosów – w zależności od jej rodzaju – zawiera składniki, które pomagają w przywróceniu dobrej kondycji kosmyków. Dociera ona w głębokie struktury i tam działa. Aby jednak tak się stało, zaaplikowana maska do włosów musi pozostać na nich przez dłuższy czas. Dlatego zaleca się, aby kosmetyk zmyć dopiero po upływie kilkunastu minut (zgodnie z rekomendacją producenta). Tylko wtedy będzie można zaobserwować pożądane efekty – adekwatne do rodzaju zastosowanego preparatu.

Zastanawiasz się, jak prawidłowo aplikować maskę do włosów. Szczegółową instrukcję znajdziesz z pewnością na opakowaniu, ale zwykle proces ten sprowadza się do poniższych kroków.

Dokładnie umyj włosy szamponem i delikatnie osusz ręcznikiem.

  Zaaplikuj maskę na jeszcze wilgotne włosy i okręć ciepłym ręcznikiem.

  Pozostaw na 10-15 minut.

  Dokładnie spłucz preparat – najlepiej letnią wodą.

Po wysuszeniu włosy będą miękkie w dotyku. W miarę systematycznego stosowania preparatu zaczniesz zauważać pozostałe rezultaty – zgodnie z obietnicą producenta.

Stosowanie maski do włosów – czy naprawdę warto?

Maska do włosów to niezbędny kosmetyk, jeśli zależy ci na profesjonalnej pielęgnacji kosmyków. Warto ją stosować regularnie, ponieważ:

  pomaga odzyskać zdrowy wygląd włosów,

  pozwala utrzymać efekty kosmyków pełnych blasku,

  sprawia, że włosy stają się wyraźnie odżywione,

  przywraca kosmykom naturalną miękkość,

  ułatwia rozczesywanie włosów.

 

Warto jednak mieć świadomość, że nie wszystkie efekty pojawią się od razu. Jeżeli problemem jest wzmożone wypadanie kosmyków, musi minąć sporo czasu, aby odwrócić ten proces. Podobnie w przypadku niedożywienia, kruszenia się włosów na skutek niepoprawnie wykonanych zabiegów fryzjerskich itp.

Na skuteczność stosowania maski do włosów wpływa także systematyczność. Jeśli preparat będziesz aplikować doraźnie, wówczas efekty pojawią się z opóźnienie lub będą słabiej widoczne. Jeżeli natomiast będziesz postępować zgodnie z zaleceniami producenta, możesz oczekiwać zadowalających rezultatów.

Rodzaje masek do włosów – jaką wybrać?

Maska do włosów musi być dobrana do potrzeb – w przeciwnym razie nie osiągniesz oczekiwanych efektów. W drogeriach dostępnych jest wiele preparatów, które różnią się przede wszystkim składem, a co za tym idzie – przeznaczeniem.

Zanim więc sięgniesz po kosmetyk, sprawdź, jaka maska do włosów będzie dla ciebie odpowiednia. Do dyspozycji masz preparaty:

   do włosów suchych – ze składnikami nawilżającymi,

  do włosów zniszczonych – ze składnikami regenerującymi,

   do włosów farbowanych – ze składnikami odżywczymi, pomagającymi utrzymać efekty koloryzacji,

   do włosów z tendencją do wypadania – ze składnikami wzmacniającymi

  o właściwościach wygładzających – ze składnikami przeciwdziałającymi puszeniu się.

Możesz wybierać także wśród masek przeznaczonych do włosów kręconych lub prostych i gładkich, do kosmyków brązowych lub blond. Niekiedy podział uwzględnia porowatość włosów. W asortymencie dostępne są również preparaty do stosowania na noc. Wyróżniają się silniejszym działaniem – za sprawą skoncentrowanej formuły.

Maska do włosów spełnia podobne zadanie do odżywki. Jej przewagą jest jednak silniejsze działanie, dzięki zastosowaniu bardziej skoncentrowanych składników. Warto więc stosować ją regularnie, aby jeszcze lepiej zadbać o ostateczny wygląd fryzury. Szeroki wybór preparatów sprawia, że z łatwością znajdziesz kosmetyk dopasowany do potrzeb twoich włosów.

Komentarze