Maska typu peel-off. Jak ją stosować?

Maska typu peel-off. Jak ją stosować?

Maski do twarzy typu peel-off stały się popularne już kilka lat temu za sprawą pielęgnacji koreańskiej. Takie produkty pojawiają się na sklepowych półkach i są chętnie prezentowane przez influencerki związane z branżą beauty. Obecnie na rynku znaleźć można setki wariantów podobnych masek. W jaki sposób stosować takie produkty i na czym polega ich działanie?

Czym są maski peel-off?

Maska peel-off może być zapakowana zarówno w jednorazową saszetkę, jak i tubkę, która pozwala na samodzielne dozowanie odpowiedniej ilości produktu. Przed nałożeniem jest ona dość gęsta, jednak pozwala na swobodne rozprowadzenie po twarzy. Magia zaczyna się później. Po kilku minutach maseczka zasycha, mocno przywierając do cery. Wówczas można zdjąć ją za pomocą jednego pociągnięcia, zazwyczaj w formie całego płatu.

Większość masek typu peel-off ma za zadanie pozbywać się zaskórników, oczyszczać pory oraz usuwać nagromadzony brud. Produkty mocno przywierające do skóry mogą jednak powodować odrywanie się zewnętrznej warstwy naskórka, dlatego podczas ich używania trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Niewłaściwie stosowana maska peel-off może nieść za sobą wiele skutków ubocznych, które wpływają negatywnie na wygląd cery.

Rodzaje masek peel-off

Zdecydowanie największą popularnością cieszy się czarna maska peel-off zawierająca węgiel aktywny. Jej zadaniem jest głównie oczyszczanie cery z zanieczyszczeń zgromadzonych głęboko w porach. Najczęściej ma ona za zadanie oczyszczać skórę, ale niektóre jej wersje zawierają także dodatkowe składniki o działaniu ujędrniającym czy nawilżającym.

Jak stosować maski peel-off?

Maska peel-off nie sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju cery. Osoby borykające się z problemem bardzo wrażliwej skóry nie powinny korzystać z takich produktów. Podobnie jest także w przypadku cery wybitnie suchej i alergicznej. Są one wskazane dla osób, które mają tendencję do powstawania niedoskonałości i przetłuszczania. Warto jednak pamiętać, że nawet w takich sytuacjach podobne kosmetyki można stosować maksymalnie 2-3 razy w miesiącu. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb skóry danej osoby.

Po zdjęciu maseczki peel-off warto zastosować silnie nawilżający krem. Pozwoli on na złagodzenie ewentualnych podrażnień i odżywienie skóry po oczyszczaniu. Dobrą praktyką jest obserwowanie reakcji swojej cery po każdej aplikacji maseczki. W przypadku różnych osób produkty tego typu działają w zupełnie inny sposób, dlatego ich stosowanie to kwestia bardzo indywidualna.

Ważne jest również odpowiednie ściąganie maseczki. Jeśli nie dopuścisz do jej przesuszenia, nie trzeba będzie używać zbyt dużo siły do pozbycia się warstwy kosmetyku z twarzy. W innym przypadku może dojść do uszkodzenia naskórka, co powoduje podrażnienia i alergie.

Gdzie nakładać maskę peel-off?

Maska peel-off ma dość mocne działanie, dlatego należy ją nakładać jedynie w miejsca wymagające dokładnego oczyszczenia. Najczęściej są to policzki, nos, broda i czoło. W takich punktach znajduje się najwięcej gruczołów łojowych, które często są pozatykane przez zaskórniki. Podczas nakładania konieczne jest także omijanie okolicy ust i oczu, gdzie skóra jest delikatniejsza niż w innych partiach twarzy.

Dobrą praktyką jest przygotowanie cery do nałożenia maseczki peel-off poprzez wykonanie kąpieli parowej. Wystarczy przygotować miskę z gorącą wodą, nachylić się nad nią, przykryć głowę ręcznikiem i zamknąć oczy. Po odczekaniu kilku minut w takiej pozycji pory znacznie się rozszerzą, dlatego maseczka będzie mogła dotrzeć do wszelkich zanieczyszczeń. Zazwyczaj produkty typu peel-off nakłada się na około kwadrans, ale wszystko zależy od wskazań producenta. Nie można doprowadzić do przesuszenia warstwy naniesionej na skórę, dlatego ważne jest przestrzeganie tego czasu.

Komentarze