Mleczko do demakijażu. Czy potrafi skutecznie zmyć makijaż?

Mleczko do demakijażu. Czy potrafi skutecznie zmyć makijaż?

Demakijaż to jeden z najważniejszych elementów rutyny pielęgnacyjnej – pozwala pozbyć się resztek make-upu i stanowi pierwszy etap oczyszczania skóry i przygotowania jej do nocnej regeneracji. Dlatego warto uważnie wybrać kosmetyk, który posłuży do pozbycia się podkładu, cieni do powiek oraz innych produktów. Jedną z opcji, na którą można się zdecydować, jest mleczko do demakijażu. Czy to skuteczne rozwiązanie? Sprawdź!

Dlaczego demakijaż ma tak duże znaczenie?

Kiedy przygotowujesz się do rozpoczęcia dnia, aplikujesz na swoją twarz zestaw kosmetyków – począwszy od tych pielęgnacyjnych, aż po kolorowe. Cera jest więc pokryta wieloma warstwami produktów. Nie ma w tym nic złego – wręcz przeciwnie. Odpowiednio dobrane kremy na dzień, a także podkład czy puder zapewnią ci świeży, promienny wygląd przez wiele godzin. Jednak, gdy znajdują się na twojej twarzy, przez długie godziny, mogą obciążać skórę – zatykać jej pory, a nawet podrażniać. Dzieje się tak m.in. dlatego, że z jednej strony twoja skóra wydziela sebum, które wchodzi w interakcję z kosmetykami, a z drugiej – twarz jest wyeksponowana na zanieczyszczenia oraz inne szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Z tego powodu wieczorem twoja skóra potrzebuje dobrego oczyszczenia – tak, aby była gotowa na nocną regenerację. Pierwszym krokiem jest dokładne pozbycie się resztek make-upu. Demakijaż musi zostać wykonany bardzo dokładnie – tak, aby np. w okolicach oczu nie pozostały resztki tuszu do rzęs, a w skrzydełkach nosa – resztki podkładu. I tu do gry wchodzi właśnie mleczko do demakijażu.

Zanim wyjaśnimy, jak dokładnie działa ten kosmetyk, ważna uwaga: wykonanie demakijażu – bez względu na to, jakim produktem – nie zastępuje umycia twarzy. Dlatego po pozbyciu się make-upu, oczyść skórę przy pomocy żelu, pianki lub innego produktu oczyszczającego. Dopiero teraz możesz zaaplikować tonik, serum i krem.

Czym wyróżnia się mleczko do demakijażu?

Mleczko do demakijażu to jeden z najbardziej klasycznych kosmetyków do usuwania make-upu. Znane od co najmniej kilku dekad, może się wydawać nieco „przestarzałe”. Jednak nic bardziej mylnego! To, jaki produkt do pozbycia się resztek makijażu wybierzesz, zależy od typu cery oraz tego, czego oczekujesz od oczyszczania.

W porównaniu z płynami do demakijażu, w tym micelarnymi, mleczko do demakijażu jest znacznie delikatniejsze. Ma kremową, emulsyjną formułę i jest przygotowywane na tłustej bazie. Dzięki temu jego stosowanie niesie za sobą znacznie mniejsze ryzyko pojawienia się podrażnień. Właśnie dlatego produkty o takiej konsystencji są szczególnie polecane osobom z wrażliwą skórą.

Zastosowanie mleczka do demakijażu:

  nie niesie za sobą ryzyka uszkodzenia naturalnego filmu ochronnego,

  nie prowadzi do wysuszenia skóry ani podrażnienia,

  upraszcza proces demakijażu – ten kosmetyk możesz użyć zarówno do oczyszczenia skóry twarzy, jak i okolic oczu.

Pośród dostępnych produktów znajdziesz formuły stworzone z myślą o łagodzeniu podrażnień (np. mleczko Garnier Skin Naturals Botanical z wodą różaną), odżywianiu (np. odżywcze mleczko do demakijażu Mincer Pharma) czy nawilżaniu (np. mleczko do demakijażu z ekstraktem z podbiału marki Vianek).

Czy mleczko do demakijażu jest skuteczne?

Mleczko do demakijażu jest produktem o delikatnej formule. Dlatego wiele osób zastanawia się, czy rzeczywiście pomaga ono efektywnie usunąć resztki makijażu. Zasadniczo – tak, pod warunkiem, że odpowiednio go użyjesz. Potraktuj demakijaż z mleczkiem jako przyjemny, relaksujący rytuał i poświęć mu trochę czasu. Jak to zrobić?

  Przygotuj kilka płatków kosmetycznych, najlepiej tych w większym rozmiarze.

  Nałóż kilka kropli mleczka na płatek i złóż go – tak, aby kosmetyk rozpłynął się po jego powierzchni.

  Zacznij od oczyszczenia oczu: przyłóż płatek nasączony mleczkiem do zamkniętej powieki i delikatnie dociśnij. Przytrzymaj przez kilka sekund, aby kosmetyk miał szansę „połączyć się” z resztkami makijażu i zaczął je rozpuszczać. Po tym czasie „ściągającym” ruchem przesuń po powiece. Potrzyj jeszcze kilka razy, aż do momentu, gdy zobaczysz, że powieki i rzęsy są czyste.

  Zmień płatek i oczyść drugie oko.

  Po raz kolejny zmień płatek. Teraz nałóż na niego nieco więcej produktu i zacznij oczyszczać twarz. Na początek możesz rozprowadzić mleczko po skórze, a po chwili zebrać je wraz z resztkami kosmetyków.

Kiedy skończysz, na skórze mogą pozostać niewielkie ilości kosmetyków. To jednak nie problem – pozbędziesz się ich na drugim etapie oczyszczania, czyli przy myciu twarzy przy pomocy żelu lub pianki.

Uwaga! Jeśli korzystasz z wodoodpornego tuszu do rzęs, możesz „wspomóc się” dwufazowym płynem do demakijażu oczu.

Komentarze