Odżywka do brwi. Jak działa i jak ją stosować?

Post

Od kilku lat panuje moda na gęste, naturalne brwi. Nie każda kobieta może się jednak pochwalić wyrazistymi łukami, dlatego tak powszechne stały się zabiegi poprawiające kondycję włosków. Możesz zdecydować się na stylizację henną, makijaż permanentny lub używanie kosmetyków kolorowych. Jednak, aby zagęścić i przyspieszyć wzrost włosków, warto do codziennej pielęgnacji włączyć odżywkę. Zobacz, jaką wybrać!

Jak dbać o brwi?

Brwi są często pomijane podczas codziennego rytuału pielęgnacji. Większą uwagę przykłada się do ich stylizacji. Dbanie o wygląd nie powinno się jednak ograniczać tylko do zabiegów na twarz, które poprawią stan skóry. Oprawa oczu jest równie ważna, dlatego warto poświęcić jej nieco czasu i nie skupiać się jedynie na nakładaniu make-upu. Pierwszym krokiem, który pozwoli ci cieszyć się gęstymi brwiami, jest zaprzestanie ich nadmiernego wyskubywania. W niektórych przypadkach może to doprowadzić do powstania trwałych ubytków, a ponadto osłabia cebulki włosków. Należy również pamiętać o dokładnym demakijażu oraz regularnym odżywianiu brwi. Nie sprawdzą się tu kremy nawilżające, które stosujesz do twarzy, gdyż nie są one w stanie wniknąć w strukturę włosków. Do tego celu służą specjalne preparaty stworzone z myślą o regeneracji osłabionych brwi.

Jak działają odżywki do brwi?

Nie każda kobieta została obdarzona gęstymi, ciemnymi brwiami. Nie oznacza to, że jesteś skazana na codzienną, często pracochłonną stylizację łuków, aby poprawić ich wygląd. Stosując odpowiednie preparaty, możesz sprawić, że włoski staną się mocniejsze i grubsze. Taki efekt uzyskasz, używając specjalnej odżywki do brwi, która kompleksowo zadba o pielęgnację oprawy oczu. Produkty te mają w swoim składzie skoncentrowaną dawkę składników aktywnych, mających dobroczynne działanie na kondycję włosków. Znajdziesz wśród nich substancje takie jak kwas hialuronowy, olejki nawilżające, witaminy oraz minerały. Dzięki temu odżywka do brwi ma właściwości:

 regenerujące,

 przyśpieszające wzrost,

 nawilżające,

  zapobiegające wypadaniu włosków,

 wzmacniające,

 przyciemniające,

 zagęszczające.

Większość kosmetyków ma w swoim składzie bimatoporost, który działa stymulująco na cebulki, pobudzając ich wzrost. Z substancją tą wiąże się sporo kontrowersji, gdyż jest ona wykorzystywana w kroplach do oczu do leczenia jaskry i może powodować szereg skutków ubocznych. Działania niepożądane związane są jednak z podrażnieniem spojówek, dlatego należy zachować ostrożność podczas używania niektórych odżywek na porost rzęs. Możesz więc bez obaw stosować preparaty z bimatoporostem na brwi, gdyż są one bezpieczne i nie oddziałują niekorzystnie na zdrowie oczu.

O czym pamiętać przed rozpoczęciem kuracji?

Mimo że preparaty są przebadane dermatologicznie i nie powinny powodować skutków ubocznych, to przed rozpoczęciem kuracji warto przeprowadzić próbę uczuleniową. Jeżeli skóra zareaguje prawidłowo i nie wystąpią działania niepożądane, możesz przystąpić do aplikacji. W sprzedaży dostępnych jest wiele odżywek do brwi, dlatego pierwszym krokiem powinno być przeczytanie załączonej instrukcji. Znajdziesz tam informacje dotyczące sposobu używania produktu oraz częstotliwości stosowania. Niektóre odżywki nakłada się bowiem jedynie na noc, natomiast inne powinny być aplikowane dwa razy dziennie.

Jak używać odżywki do brwi?

Stosowanie preparatów pielęgnujących na brwi jest niezwykle proste i nie zajmuje dużo czasu. Cała procedura ogranicza się do nałożenia produktu na łuki tak, aby dokładnie pokryć wszystkie włoski. Większość odżywek wyposażonych jest w wygodny aplikator, dzięki któremu precyzyjnie rozprowadzisz kosmetyk. Możesz używać go do całych brwi lub stosować jedynie na wybrane obszary, w których widoczne są ubytki włosków. Ważne jest to, aby odżywkę nakładać na czystą skórę po uprzednio wykonanym demakijażu. Pierwsze efekty powinny być widoczne po ok. 3 tygodniach, ale w dużej mierze zależy to od rodzaju wybranego produktu. Należy przy tym pamiętać o systematyczności, gdyż tylko regularne stosowanie przyniesie oczekiwane rezultaty.

Komentarze