Peelingowanie ust. Dlaczego warto je wykonywać?

Peelingowanie ust. Dlaczego warto je wykonywać?

Idealnie gładkie, pozbawione nieestetycznych skórek. Takie właśnie powinny być zadbane usta. W osiągnięciu tego efektu pomoże zabieg peelingowania. Z łatwością przeprowadzisz go w domowym zaciszu, korzystając zarówno z gotowych kosmetyków, jak i preparatów stworzonych samodzielnie. Sprawdź, dlaczego warto od czasu do czasu zafundować swoim ustom taki zabieg.

Peeling kojarzy się z pielęgnacją twarzy i ciała. Wykonywany regularnie pozwala na uzyskanie gładkiej skóry. Dlaczego więc nie wykonywać takiego zabiegu w odniesieniu do ust? Również i one wymagają starannej pielęgnacji – zarówno w okresie zimowym, jak i letnim.

Peelingowanie ust – co to jest?

Peelingowanie ust to zabieg, który – podobnie jak w przypadku twarzy i całego ciała – polega na złuszczaniu martwych komórek naskórka. Cały proces odbywa się w sposób delikatny i kontrolowany – tak, aby nie wyrządzić szkody delikatnej skórze warg.

Jak wykonać peelingowanie ust?

Sposób przeprowadzania peelingu ust nie różni się niczym od standardowego zabiegu. Koniecznością jest nałożenie niewielkiej ilości preparatu, a następnie subtelne masowanie skóry warg. Po kilku minutach preparat należy usunąć – wystarczy przemyć usta wodą.

Jeżeli chcesz usunąć martwe komórki naskórka, do dyspozycji masz gotowy peeling do ust dostępny w drogerii lub peeling do ust domowy. W obu przypadkach sposób postępowania jest identyczny.

Kosmetyki do peelingu ust

Na rynku dostępnych jest coraz więcej gotowych kosmetyków przeznaczonych do peelingowania ust. Do dyspozycji masz m.in. takie produkty jak:

  Cukrowy scrub do ust Floslek Vege Lip – dostępny w wielu wariantach smakowych (np. jagodowy, limonkowy, wiśniowy). Zawiera kryształki cukru wzbogacone masłem shea i olejami. Ten produkt – z uwagi na kompozycję składników – jest odpowiedni dla wegan.

  Scrub peeling do ust Purobio – zawiera drobinki pestek moreli połączone z kakao i masłem shea.

Gotowe kosmetyki są wygodne w użyciu – wystarczy zaaplikować niewielką ilość preparatu, a następnie delikatnie masować usta. Po zakończonym zabiegu wargi można posmarować pomadką ochronną.

Peeling do ust domowy

Możesz także wykorzystać moc natury, przygotowując peeling do ust w domu. Przepisów na tego typu kosmetyki jest mnóstwo, a wszystkie bazują na prostych i łatwo dostępnych składnikach.

Bazą preparatu może być cukier o grubszych kryształkach, a nawet… grubo zmielone ziarna kawy. Aby uzyskać odpowiednią konsystencję, warto dodać odrobinę oleju lub miodu – w zależności od oczekiwanych efektów.

I tak, peeling do ust domowy z dodatkiem:

  miodu – będzie dodatkowo odżywiał i regenerował;

  oleju kokosowego – zapewni optymalny poziom nawilżenia;

  olejku różanego – będzie odżywiał oraz łagodził podrażnienia;

  masła shea – przyczyni się do poprawy elastyczności skóry.

Aby przygotować domowy kosmetyk, należy wymieszać składniki w takich proporcjach, aby peeling do ust domowy miał konsystencję gęstej papki. Jeżeli jest zbyt delikatny, możesz dodać więcej cukru lub zdecydować się na sól morską.

Warto także mieć świadomość, że peeling do ust domowy można wykonać za pomocą… miękkiej szczoteczki do zębów. Taki masaż na sucho poprawi ukrwienie. Alternatywą jest peeling szczoteczką z dodatkiem niewielkiej ilości wazeliny lub kremu pielęgnacyjnego.

Peelingowanie ust ma wiele zalet

Istotą peelingowania ust jest usunięcie martwych komórek naskórka. Jak to się przekłada na efekty możliwe do zaobserwowania?

Usta poddane zabiegowi są:

  pozbawione skórek;

  dobrze nawilżone, dzięki czemu nie będą pierzchły;

  perfekcyjnie czerwone – dzięki pobudzeniu ukrwienia;

  optycznie większe – jest to jednak efekt chwilowy, który dość szybko znika.

Pamiętaj! Starannie wypeelingowane usta staną się gładkie. Będą zatem znakomicie przygotowane do zaaplikowania pomadki w wyrazistym kolorze. Dzięki temu kosmetyk będzie lepiej się nakładał i na dłużej pozostanie na ustach.

Peeling wykonuj regularnie – jednak nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Dzięki temu nie doprowadzisz do podrażnień, które mogą wystąpić – z uwagi na delikatność skóry w tym obszarze.

Komentarze