Perfumy unisex. Jak wybrać zapach odpowiedni dla dwojga?

Perfumy unisex. Jak wybrać zapach odpowiedni dla dwojga?

Perfumy są wykorzystywane przez kobiety i mężczyzn w każdym wieku. W sklepach znaleźć można tysiące wariantów zapachowych. Niektóre z nich są słodkie, podczas gdy inne przywodzą na myśl nuty drzewne i dymne. Istnieją także perfumy stworzone z myślą o obu płciach. Jak wybrać odpowiedni zapach unisex?

Czym są perfumy unisex?

Większość współczesnych perfum dzieli się na warianty dla mężczyzn i kobiet. Taki podział pojawił się już kilkaset lat temu, jednak na samym początku historii zapachów kwestia ta wyglądała zupełnie inaczej. Perfumy były produktem luksusowym wybieranym przez zamożne osoby niezależnie od płci. Dopiero później wprowadzono rozróżnienie produktów tego typu na damskie i męskie.

Perfumy unisex to powrót do początków, czyli kompozycje uniwersalne, które sprawdzają się doskonale zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Wszystko zależy bowiem od preferencji danej osoby.

Pierwszymi perfumami na współczesnym rynku była kompozycja Eau Libre od Yves Saint Laurent. Jednak znacznie większą popularność zyskała propozycja marki Calvin Klein, czyli One. To właśnie od tego produktu rozpoczął się wielki powrót do zapachów uniwersalnych, które nie wskazują wyraźnie na jedną z płci.

Jakie perfumy unisex wybrać?

Perfumy unisex są dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy planujesz dzielić się nimi ze swoją drugą połówką lub komponujesz prezent dla nieznajomej osoby, co ma miejsce np. w przypadku upominków firmowych. Wówczas postawienie na uniwersalne zapachy jest strzałem w dziesiątkę.

Każda osoba ma nieco inne preferencje. Niektóre kobiety nie lubią słodkich, kwiatowych zapachów kojarzących się z ich płcią. Istnieją również mężczyźni, którzy wolą właśnie takie połączenia zamiast drzewnych, przydymionych nut tworzonych z myślą o panach. Z tego powodu wybierając odpowiednie perfumy, należy kierować się wyłącznie własnymi preferencjami. Warianty typu unisex są komponowane w taki sposób, by żadna nuta nie wybijała się zbyt mocno, a całość nie kojarzyła się od razu z tylko jedną płcią.

Perfumy powinny być także trwałe. Jeśli pracujesz poza domem, dobrym pomysłem jest wybieranie produktów, które przetrwają co najmniej 10 godzin. Czasami lepszym rozwiązaniem okazuje się postawienie na zapachy z wyższej półki. Takie perfumy zazwyczaj utrzymują się dłużej, roztaczając piękną woń przez cały dzień.

Jak wybrać odpowiedni zapach?

Na rynku pojawia się wiele propozycji stworzonych z myślą o obu płciach. Najczęściej w takich kompozycjach pojawiają się takie składniki, jak:

  gałka muszkatołowa,

  ananas,

  mandarynka,

  cytryna,

  rumianek rzymski,

  piżmo,

  drzewo cedrowe,

  drzewo sandałowe,

  jaśmin,

  bazylia,

  galbanum.

Ogromną popularnością cieszą się zielone nuty, które nie nawiązują jednoznacznie do konkretnej płci. Aromaty lasu czy drewna komponują się idealnie z wieloma innymi składnikami, tworząc doskonałą całość trafiającą w gusta zarówno pań, jak i panów.

Wybierając odpowiedni zapach dla dwojga, warto udać się do sklepu i przetestować konkretne propozycje. Podjęcie decyzji może być trudne, dlatego dobrym pomysłem jest odczekanie chwili i oswojenie się z danym zapachem. Jeśli możesz, pochodź w nim co najmniej kilka godzin. Czasami bowiem okazuje się, że względnie ładne perfumy, które od razu ci się spodobały, stają się przytłaczające z biegiem czasu.

Jeśli zamierzasz korzystać z perfum unisex z inną osobą, konieczne jest dopasowanie zapachu do Waszych preferencji. Na rynku znaleźć można tak wiele propozycji, że wybranie odpowiedniego wariantu nie powinno być problemem. Perfumy unisex są popularne także wśród osób, które nie lubią standardowych kompozycji tworzonych z myślą o konkretnej płci. Uniwersalne kompozycje potrafią być niebanalne, zwracając uwagę wszystkich mijanych ludzi.

Komentarze