Puder do włosów. Jakie efekty pozwala osiągnąć?

Puder do włosów. Jakie efekty pozwala osiągnąć?

Na rynku znaleźć można tysiące produktów stworzonych z myślą o utrwalaniu czy odświeżaniu fryzur. Jednym z nich są pudry do włosów, które pozwalają na zwiększenie objętości oraz nadanie kosmykom znacznie świeższego wyglądu. Efekt uzyskany za pomocą takiego kosmetyku zależy od sposobu aplikacji. Do czego można wykorzystać pudry do włosów i jak ich używać?

Czym są pudry do włosów?

Pudry do włosów to kosmetyk, najczęściej umieszczony w butelce z aerozolem, który pozwala na zwiększenie objętości fryzury. Odpowiednio zaaplikowany daje natychmiastowy efekt, dlatego sprawdza się dobrze w sytuacji, gdy nie masz czasu na umycie głowy przed niespodziewanym wyjściem. Pudry mogą być stosowane także tuż po wysuszeniu świeżo wyczyszczonych włosów, jednak wówczas ich działanie jest nieco inne.

Puder do włosów w sprayu może przyjmować różne formy. Producenci starają się łączyć w jednym kosmetyku wiele funkcji, dlatego w sklepach znajdziesz warianty pielęgnujące, matujące i odświeżające. Podstawowym działaniem pudru jest jednak zwiększanie objętości włosów, przy jednoczesnym ich utrwaleniu.

Standardowe pudry do włosów kosztują kilkadziesiąt złotych. Niektóre kosmetyki są znacznie trwalsze, podczas gdy inne łączą w sobie działanie lakieru oraz produktu pielęgnacyjnego. Zazwyczaj pudry do włosów są dostępne w niewielkich opakowaniach mieszczących się do torebki. Są one na tyle małe, że przypominają klasyczny dezodorant w kulce i mogą zostać umieszczone nawet w kopertówce.

Jakie efekty daje puder do włosów w sprayu?

Efekty zastosowania pudru do włosów zależą od tego, w jaki sposób go zaaplikujesz i który produkt wybierzesz. Istnieją bowiem opcje z filtrem UV zabezpieczającym kosmyki przed niszczącym działaniem słońca, warianty pochłaniające nadmiar sebum czy kosmetyki odżywiające włosy. Na ogół pudry cechują się działaniem:

  zwiększającym objętość,

  utrwalającym fryzurę,

  odświeżającym,

  ochronnym.

Pudry do włosów różnią się od siebie pod względem składu, dlatego każdy z nich ma nieco inne działanie. Dobrym pomysłem jest postawienie na produkty wielofunkcyjne, które pozwalają nie tylko na zwiększenie objętości, lecz także odświeżenie fryzury. Taki efekt przyda się w sytuacjach awaryjnych, gdy nie masz czasu na umycie i wysuszenie włosów, ale musisz pilnie wyjść z domu.

Jak stosować puder do włosów?

Stosowanie pudru do włosów powinno być zgodne z zaleceniami producenta. W większości przypadków wystarczy wysypać odrobinę proszku na skórę głowy lub dłonie, a następnie delikatnie wmasować przy nasadzie włosów. Warto zadbać o to, by nie nałożyć zbyt dużo produktu. Wówczas może pojawić się nieestetyczna, biała warstwa lub drobinki przypominające łupież.

Na szczególną uwagę zasługuje puder do włosów w sprayu. Taki produkt można równomiernie rozpylić w zaledwie kilka sekund, a następnie wmasować we włosy przy nasadzie. Równie łatwe jest także jego zmycie. Wystarczy zastosować standardowy szampon i wodę. Puder do włosów, pomimo swojej trwałości, spłukuje się niezwykle szybko, dlatego już po jednym myciu głowy można całkowicie pozbyć się go ze skóry i kosmyków.

Kiedy sprawdzi się puder do włosów?

Puder do włosów to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy chcesz odświeżyć swoją fryzurę, ale nie masz czasu umyć głowy. Niektóre osoby stosują go również przed ważnymi wyjściami, kiedy to warto postawić na spektakularne uczesanie z kosmykami podniesionymi u nasady. Pudry dają natychmiastowy efekt, dlatego są używane także w sytuacji, gdy o poranku Twoje włosy nie wyglądają zbyt dobrze, pomimo faktu, że wciąż są czyste.

Warto pamiętać o tym, by nie stosować podobnych kosmetyków codziennie, a po ich użyciu dokładnie umyć głowę. Kolejne warstwy pudru do włosów gromadzą się na skalpie, tworząc idealne środowisko do rozwoju szkodliwych mikroorganizmów.

Komentarze