Serum do twarzy z witaminą C. Dlaczego warto włączyć je do podstawowej pielęgnacji?

Post

Zależy ci na odmłodzeniu cery i redukcji pierwszych widocznych zmarszczek? A może chcesz opóźnić proces starzenia lub zapewnić skórze promienność? Aby uzyskać takie efekty, warto sięgnąć po serum do twarzy z witaminą C. Sprawdź, dlaczego należy zacząć go stosować na równi z innymi kosmetykami do pielęgnacji.

Serum do twarzy to kosmetyk, który kojarzy się z pielęgnacją skóry dojrzałej. Chociaż faktycznie po tego typu preparaty sięgają kobiety z widocznymi oznakami starzenia, mogą po nie sięgać również dużo młodsze panie.

Serum do twarzy – jak działa?

Działanie serum do twarzy jest podobne do działania kremów. Różnica polega na tym, że ten pierwszy charakteryzuje się obecnością skoncentrowanych składników. To z kolei może przełożyć się na uzyskanie efektów w nieco krótszym czasie.

W zależności od rodzaju preparatu, serum do twarzy może:

 walczyć z przebarwieniami,

 wspomóc redukcję drobnych zmarszczek,

 wesprzeć poprawę jędrności i elastyczności skóry.

Wszystko zależy od tego, jakie składniki zostaną użyte.

Serum do twarzy z witaminą C – jak działa?

Witamina C od dawna wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym jako składnik wielu preparatów. Wynika to przede wszystkim z jej właściwości, a co za tym idzie – dobroczynnego wpływu na skórę. Chodzi głównie o wsparcie produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skóry czy naczyń krwionośnych. Ponadto witamina C należy do silnych przeciwutleniaczy, które wspomagają ochronę komórek przed wolnymi rodnikami.

Jak powyższe właściwości przekładają się na działanie serum do twarzy z witaminą C? Włączenie tego typu preparatu do podstawowej pielęgnacji będzie skutkować poniższymi rezultatami.

 Bardziej jędrna skóra

Jako że witamina C wspomaga produkcję kolagenu, wspiera zwiększenie jędrności skóry. Cera staje się bardziej elastyczna, a dzięki temu mniej podatna na powstawanie zmarszczek.

 Mniejsza widoczność przebarwień

Serum do twarzy z witaminą C pomaga pozbyć się nieestetycznych przebarwień oraz plam pigmentacyjnych. Stosowane wraz z kremem z filtrem UV, zwiększa ochronę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. W efekcie cera staje się jaśniejsza, uzyskuje jednolity koloryt i wygląda na bardziej zdrową.

 Większa ochrona przed wolnymi rodnikami

Aktywność wolnych rodników wpływa negatywnie na kondycję skóry. Przyspieszają bowiem starzenie się skóry. Stosowanie preparatów zawierających witaminę C pozwala zwiększyć ochronę antyoksydacyjną, dzięki czemu procesy starzenia zostają opóźnione.

Kto powinien stosować serum z witaminą C?

Stosowanie serum do twarzy – z uwagi na obecność silnie skoncentrowanych składników – kojarzy się z preparatem do cery dojrzałej. Tymczasem tego typu produkty mogą być stosowane dużo wcześniej – już po ukończeniu 25 roku życia. Dlaczego?

Warto mieć świadomość, że po ukończeniu 25 lat skóra zaczyna się starzeć. Dochodzi do stopniowego ubytku niektórych składników odpowiadających za nawilżenie czy elastyczność. Włączając do codziennej pielęgnacji preparaty ze skoncentrowaną witaminą C, można opóźnić procesy starzenia.

Wiele osób obawia się, że przedwczesne stosowanie serum do twarzy rozleniwi skórę. Nic bardziej mylnego. Odpowiednio dobrany preparat dostarczy niezbędne składniki odżywcze, które wspomogą codzienną pielęgnację i uczynią ją bardziej efektywną.

Jak wybrać dobre serum do twarzy z witaminą C?

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele preparatów z witaminą C. Jak zatem znaleźć serum do twarzy, które wpisze się w oczekiwania?

Przede wszystkim musisz pamiętać, że tego typu kosmetyki zawierają witaminę C w różnych formach – zarówno w czystej postaci, jak i pochodnych. Dlatego aktywnego składnika warto szukać pod takimi nazwami jak np.:

 Ascorbic Acid (kwas L-askorbinowy),

 3-0-Ethyl Ascorbic Acid (3-0 etylowy kwas askorbinowy),

 3-0-Ethyl Ascorbic Acid (palmitynian askorbylu).

Jeżeli decydujesz się na serum do twarzy z witaminą C w postaci naturalnej, wówczas musisz pamiętać o przechowywaniu preparatu z dala do źródeł światła i wilgoci, a także zużyciu go w ciągu maksymalnie 3 miesięcy.

Wybierając serum do twarzy z witaminą C, warto skoncentrować się na obecności także innych składników aktywnych. Znaczenie mają m.in. kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne, olejki naturalne. Takie substancje wspierają codzienną pielęgnację cery, pomagając w osiągnięciu jeszcze lepszych rezultatów.

Komentarze