Strobing: jak wyszczuplić twarz?

Strobing: jak wyszczuplić twarz?

Rozświetlona twarz wygląda bardzo naturalnie, młodo i pięknie. Dlatego już od kilku lat panuje moda na kosmetyki kolorowe, które zawierają delikatne drobinki połyskujące w świetle. Myślisz, że chodzi wyłącznie o rozświetlacze? Niekoniecznie! Pięknie mieniące się formuły sprawdzają się również do konturowania twarzy. Zobacz, na czym dokładnie polega strobing i jak przy jego pomocy uzyskać efekt wysmuklenia buzi.

Strobing, czyli konturowanie światłem

Strobing to termin stosowany przez profesjonalnych wizażystów na określenie techniki świetlistego konturowania. Samo słowo pochodzi oczywiście z języka angielskiego i kieruje w stronę stroboskopowych, a więc mieniących się świateł. I rzeczywiście: celem zastosowanie tej metody jest wykonturowanie twarzy światłem. Tak, aby buzia zyskała naturalny, ale zarazem trójwymiarowy blask.

Zastanawiasz się, jaka jest różnica między strobingiem a standardowym konturowaniem? Przy klasycznym zaznaczaniu rysów w stylu a’la Kim Kardashian (która wraz ze swoim wizażystą rozpoczęła ten trend) stosuje się przede wszystkim zupełnie matowe produkty – dotyczy to zwłaszcza bronzera oraz różu. Do tego stosuje się też matowy (lub satynowy) puder rozjaśniający. Jedyne typowo rozświetlone miejsca to szczyty kości policzkowych, szczyt nosa oraz łuk Kupidyna.

Takie matowe konturowanie:

  bardzo wyostrza rysy i jest wyraźnie widoczne,

  dobrze sprawdza się zwłaszcza w wieczorowym make-upie,

  może (przy nieodpowiednio dobranej kolorystyce produktów, a zwłaszcza bronzera) dawać efekt poszarzałej, zmęczonej cery.

Jeśli szukasz bardziej naturalnej i świetlistej alternatywy, strobing będzie strzałem w dziesiątkę! Ta technika:

  daje efekt świetlistej, zdrowej cery,

  sprawia, że twarz wygląda bardziej naturalnie – dlatego można ją wykorzystać również, chcąc uzyskać tzw. wet look albo efekt „nude”,

  jest łatwa do zastosowania – poradzisz sobie z nią, nawet jeśli masz małe doświadczenie w korzystaniu z profesjonalnych pędzli.

Chcesz spróbować swoich sił przy strobingu? Zobacz, jak to zrobić!

Jak wyszczuplić twarz, stosując strobing?

Zanim przejdziesz do strobingu, wykonaj wcześniej podstawowe elementy makijażu twarzy:

  nałóż produkty pielęgnacyjne oraz opcjonalnie, bazę pod podkład,

  zaaplikuj podkład,

  zakryj ewentualne niedoskonałości skóry przy pomocy korektora. Użyj go też w strefie pod oczami,

  przypudruj twarz – najlepiej, jeśli sięgniesz po rozświetlający kosmetyk. Uwaga! Jeśli twoja skóra ma tendencję do wyświecania się, w strefie T nałóż puder matujący, a rozświetlający tylko na policzkach.

Gotowe? Teraz możesz przystąpić do strobingu! Jak to zrobić? Technika jest bardzo podobna jak przy klasycznym konturowaniu. Różnica polega na zastosowanych kosmetykach – zarówno bronzer, jak i róż powinny mieć delikatny, świetlisty połysk. Odpowiednie produkty znajdziesz w Drogeriach Natura.

  Aby uzyskać efekt rozświetlonego konturu, zaaplikuj świetlisty bronzer. Nałóż go pod kości policzkowe, na linię żuchwy, skrzydełka nosa oraz boki czoła. Pamiętaj: bronzer nadaje twarzy kształt – dąż do tego, aby wizualnie był zbliżony do owalu.

  Teraz czas na róż. Poszukaj takiego w odcieniu brzoskwini lub herbacianej róży, koniecznie ze świetlistymi drobinkami. Zaaplikuj go delikatnie na środku policzka.

  Na koniec zaaplikuj rozświetlacz o mocnym połysku – to on powinien się wybijać. Efekt tafli na szczytach kości policzkowych murowany!

Uwaga! Jeśli produkty błyszczą się zbyt mocno, możesz je delikatnie stonować – sięgnij po pędzel, którym był nakładany puder i delikatnie omieć nim nadmiernie połyskliwe miejsca.

Strobing to prosta i efektowna technika makijażu, która szczególnie dobrze sprawdzi się w okresie wiosenno-letnim. Doda twojej skórze wigoru i sprawi, że poczujesz się po prostu lepiej. Koniecznie spróbuj i zobacz różnicę!

Komentarze