Szczotkowanie ciała na sucho. Jak działa na skórę?

Szczotkowanie ciała na sucho. Jak działa na skórę?

W pielęgnacji ciała ograniczasz się wyłącznie do jego oczyszczenia i zaaplikowania balsamu? To zdecydowanie za mało, jeśli zależy ci na elastycznej i jędrnej skórze. Daj się namówić na niezwykle skuteczny rytuał szczotkowania ciała na sucho. Poznaj jego wpływ na skórę i… zacznij działać.

Szczotkowanie ciała na sucho jest domowym zabiegiem, którego początków należy upatrywać się m.in. w tradycyjnej medycynie chińskiej. Chociaż pierwotnie był wykonywany za pomocą wysuszonych części traw, obecnie stosowana jest szczotka do masażu ciała na sucho.

Szczotkowanie ciała na sucho – zalety zabiegu

Szczotkowanie ciała na sucho, chociaż na początku może wywoływać lekki dyskomfort, niesie za sobą wiele korzyści.

Naturalna detoksykacja

Wprawiona w ruch szczotka do masażu ciała przyczynia się pobudzenia układu limfatycznego. Tym samym wspiera usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. Wspomaga naturalną detoksykację, co wpływa korzystnie zarówno na układ krążenia, jak i system odpornościowy.

Perfekcyjne wygładzenie

Szczotka do masażu ciała na sucho działa niczym najlepszy peeling. Przyczynia się do usuwania martwych komórek naskórka, dzięki czemu skóra staje się gładka i przyjemna w dotyku. Jest też dobrze przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych z wykorzystaniem kosmetyków.

Zero niedoskonałości

Szczotkowanie ciała na sucho, z uwagi na poprawę mikrokrążenia i limfy, pomaga zmniejszyć widoczność uporczywego cellulitu. To dobra wiadomość dla kobiet, które od dawna próbują zwalczyć niechcianą „skórkę pomarańczową”.

Jędrna i elastyczna skóra

Masaż na sucho przyczynia się do zwiększenia elastyczności jędrności skóry. Sprawia, że staje się ona bardziej napięta, co wpływa na poprawę efektu wizualnego ciała.

Po szczotkę do masażu ciała często sięgają kobiety, których skóra po porodzie pozostawia wiele do życzenia. Regularnie wykonywany zabieg pomaga uporać się z marszczącą i wiszącą skórą.

Remedium na wrastające włoski

Depilacja woskiem czy depilatorem – choć pozwala na długo cieszyć się gładkimi nogami – może zamienić się w koszmar związany z wrastającymi włoskami. Jeśli zmagasz się z tym problemem, szczotkowanie na sucho może okazać się jego rozwiązaniem.

Masaż pozwala na usunięcie martwych komórek naskórka, dzięki czemu włoski mogą się przez niego przebić prawidłowo.

Pamiętaj! Wystarczy tylko 5 minut dziennie, aby skóra odwdzięczyła się doskonałą kondycją oraz pięknym wyglądem – bez cellulitu czy innych niedoskonałości.

Szczotka do masażu ciała na sucho – jaką wybrać?

Podstawą dobrze wykonanego zabiegu jest… szczotka do masażu ciała na sucho. Jaką wybrać, aby pozwoliła osiągnąć zadowalające efekty? Najlepszym rozwiązaniem jest szczotka do masażu ciała wykonana z naturalnego włosia, dzięki której wykonasz zarówno masaż, jak i peeling.  

Pozostałe elementy są mniej znaczące. Należy wybrać bowiem taki model, którego stosowanie będzie najwygodniejsze. Możesz zdecydować się m.in. na:

szczotkę z długim drewnianym uchwytem, dzięki któremu dosięgniesz nawet pleców;

szczotkę z paskiem do założenia na dłoni, która zapewni większą precyzję ruchów.

Ciekawą opcją są także modele, w których między włosiem znajdują się wypustki lub ruchome kulki. Są to elementy, które dodatkowo wspomagają masaż.

Szczotkowanie na sucho krok po kroku

Szczotkowanie ciała na sucho nie jest trudne, jednak wymaga treningu oraz cierpliwości – szczególnie na początku. Musisz bowiem dowiedzieć się, pod jakim kątem trzymać szczotkę, jak duży nacisk toleruje twoje ciało itp.

Pamiętaj! Skóra poddawana masażowi powinna być czysta i sucha. Nie aplikuj żadnych balsamów czy olejków odpowiadających za „poślizg”.

Przy masażu należy kierować się poniższymi wskazówkami:

wykonuj ruchy od dołu ku górze – zawsze w stronę serca;

ruchy powinny być długie i posuwiste;

intensywność ruchu należy dopasować do własnych potrzeb i wrażliwości skóry.

Szczotkowanie ciała na sucho możesz zacząć od rąk – od palców, poprzez wnętrze dłoni, nadgarstki, wewnętrzną i zewnętrzną stronę rąk, a skończywszy na barkach. Masaż nóg należy rozpocząć od podeszwy stóp, przechodząc do grzbietu stóp i dalej w górę – do łydek i ud. Brzuch i klatkę piersiową należy masować bardzo delikatnie – łagodniej niż ręce czy nogi.

Pierwsze podejście do szczotkowania na sucho może trwać zaledwie kilka minut i charakteryzować się mniejszą intensywnością. Z czasem, gdy ciało już się przyzwyczai, możesz wydłużać sesję oraz zwiększać napór.

Komentarze