Tusze do rzęs. Jakie są ich rodzaje i zastosowanie?

Post

Długie i gęste rzęsy uważane są za najbardziej atrakcyjne i stanowią efektowną oprawę dla oczu. Nic więc dziwnego, że kobiety dążą do uzyskania takiego efektu, poddając się zabiegom kosmetycznym czy stosując odżywki stymulujące cebulki do wzrostu. Doskonałe rezultaty otrzymasz również, tuszując rzęsy odpowiednią maskarą. Przygotowaliśmy krótki przewodnik, który pomoże Ci wybrać idealny kosmetyk.

Jak prawidłowo tuszować rzęsy?

Aplikacja maskary to najprostszy i najszybszy sposób, aby poprawić wygląd rzęs. Marki makijażowe regularnie wypuszczają na rynek coraz to nowocześniejsze kosmetyki, które zapewnią spektakularne efekty. Nawet najlepszy produkt nie spełni jednak swojej funkcji, jeżeli będziesz go stosować nieprawidłowo. Ogromną rolę odgrywa więc technika nakładania tuszu oraz odpowiednie przygotowanie włosków.

Maskarę powinno się aplikować na czyste, suche i rozczesane rzęsy. Aby makijaż się dłużej trzymał, możesz delikatnie przyprószyć oczy sypkim pudrem. Zabieg ten nie tylko odtłuści włoski, ale także sprawi, że będą wyglądały na dłuższe i gęstsze. Aplikację tuszu rozpocznij od nasady, przesuwając szczoteczkę ku górze, starając się równomiernie pokryć każdą rzęsę. Nie zapominaj także o dolnej powiece oraz zewnętrznych kącikach oczu, gdyż wytuszowanie włosków w ten sposób sprawi, że optycznie powiększysz oko. Najważniejsze jest to, aby nie przesadzać z ilością maskary i ograniczyć się do nałożenia 2-3 cienkich warstw, jedna po drugiej. W przeciwnym razie rzęsy będą posklejane i nierówne, co zepsuje cały efekt.

 

Rodzaje tuszy do rzęs

Prawidłowa technika malowania jest ważna, ale nie można zapominać o wyborze odpowiedniego kosmetyku. W drogerii znajdziesz bogaty katalog produktów, które różnią się kolorem, właściwościami oraz przeznaczeniem. Możesz więc wybierać pomiędzy klasycznymi czarnymi i brązowymi maskarami a wariantami w wyrazistej kolorystyce jak róż, błękit czy zieleń. Ponadto w sprzedaży są dostępne również wielofunkcyjne tusze do rzęs, których formuły zostały wzbogacone o substancje odżywiające strukturę włosków. Maskary dzielą się także ze względu na ich rodzaj oraz efekt, jaki można dzięki nim uzyskać. Wśród nich wyróżnia się tusze:

tusze do rzęs pogrubiające – charakteryzują się gęstą konsystencją oraz drobinkami, które osadzają się na włoskach, zwiększając ich objętość. Są polecane kobietom, które mają cienkie, słabe i mało wyraziste rzęsy;

tusze do rzęs wydłużające – mają w swoim składzie specjalne polimery i mikrowłókna, które przyczepiają się na końcówki włosków, a tym samym sprawiają, że wydają się dłuższe. Cechują się również rzadszą konsystencją, dzięki czemu są w stanie precyzyjnie pokryć wszystkie rzęsy. Ten rodzaj maskary sprawdzi się u pań, którym zależy na spektakularnym efekcie sztucznych rzęs.

tusze do rzęs podkręcające – wyposażone są w specjalnie wyprofilowaną szczoteczkę, a w swoim składzie mają substancje, które w naturalny sposób wyginają rzęsy. Charakteryzują się płynną konsystencją, która po wyschnięciu zmniejsza swoją objętość, co odpowiada za efekt podkręconych włosków. Taka maskara będzie dobrym wyborem, jeżeli zależy ci na optycznym powiększeniu oczu.

tusze do rzęs rozdzielające – wyróżniają się rzadką formułą, która nie skleja rzęs i delikatnie osadza się na włoskach. Takie tusze mają również właściwości wydłużające, dlatego będą odpowiednie dla kobiet o gęstych, ale krótkich rzęsach.

Na rynku znajdziesz także wielofunkcyjne produkty, które jednocześnie wydłużają, pogrubiają i podkręcają włoski. To najbardziej uniwersalny wariant, który gwarantuje spektakularne efekty makijażu. Podczas wyboru maskary powinnaś też zwrócić uwagę na rodzaj szczoteczki. Silikonowe i gumowe ułatwiają precyzyjne dotarcie nawet do najkrótszych włosków i pokrycie ich równomierną warstwą produktu. Klasyczne szczoteczki z włosia doskonale sprawdzą się, aby nadać rzęsom objętości. Przed aplikacją należy pamiętać, aby usunąć nadmiar preparatu, przesuwając końcówkę po brzegu buteleczki. W przeciwnym razie zgromadzony między włóknami tusz obficie oblepi rzęsy, przez co skleją się ze sobą.

 

Komentarze