Wcierki do włosów. Czym są i dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

Wcierki do włosów. Czym są i dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

Pielęgnacja włosów z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Piękne kosmyki pozwalają na tworzenie spektakularnych fryzur, podkreślając twarz danej osoby. Odpowiednie dbanie o włosy wiąże się jednak z koniecznością stosowania wielu kosmetyków. Na szczególną uwagę zasługują wcierki. Czym są takie produkty, jak działają i dlaczego warto ich używać?

Czym są wcierki do włosów?

Wcierki do włosów to kosmetyki stosowane na skórę głowy, czyli skalp. Mają one za zadanie pobudzać cebulki włosów do wzrostu, ale niektóre produkty tego typu cechują się także nieco innym działaniem. Na rynku znaleźć można wcierki stworzone z myślą o rewitalizacji i nawilżeniu podrażnionej skóry, jej wzmocnieniu oraz zagęszczeniu kosmyków. Wszystko zależy bowiem od składu konkretnego kosmetyku.

Jak stosować wcierki do włosów?

Wcierki do włosów są tworzone głównie z myślą o skórze głowy, dlatego nie powinny dotykać samych kosmyków. Istnieje kilka sposobów stosowania takich kosmetyków. Zazwyczaj buteleczki są wyposażone w pipetkę lub atomizer, dzięki czemu dozowanie produktu bezpośrednio na skalp staje się łatwiejsze.

Na wcierkach do włosów znajdują się informacje dotyczące sposobu ich stosowania. Niektóre kosmetyki wykorzystuje się jedynie na kilkadziesiąt godzin przed myciem głowy, podczas gdy inne można zostawić na cały dzień. Wszystko zależy od organizmu danej osoby. Istnieją bowiem użytkownicy, którzy borykają się z problemem bardzo wrażliwego skalpu. Wówczas należy zachować umiar i stale monitorować stan skóry, dostosowując ilość oraz częstotliwość stosowania wcierki do swoich potrzeb.

Sposób nr 1

Wcierki można rozpylić na suchy skalp za pomocą dołączonej końcówki lub strzykawki dołączanej do większości syropów dla dzieci. Warto pamiętać o tym, by produkt dotarł do skóry głowy i nie osadził się na włosach. Po wykonaniu tej czynności konieczne jest przeprowadzenie masażu skalpu za pomocą dłoni. Dopiero wówczas możliwe jest uzyskanie najskuteczniejszego działania wcierki.

Sposób nr 2

Niektóre wcierki do włosów na porost mogą powodować obciążenie kosmyków, dlatego dobrym pomysłem jest ich stosowanie bezpośrednio po umyciu głowy. Wówczas przedłużysz świeżość swojej fryzury, co jest niezwykle ważne w przypadku osób myjących włosy raz na kilka dni. Kolejne czynności należy przeprowadzać w dokładnie ten sam sposób, co w przypadku suchej skóry głowy. Nie zapominaj o masażu!

We wcieraniu kosmetyku mogą pomóc również specjalne grabki do masażu skóry. Przydatnym trikiem jest także masowanie skalpu głową w dół, dzięki czemu dotrzesz palcami w przestrzenie pomiędzy włosami bez ich plątania i wyrywania.

Jak często należy stosować wcierki do włosów na porost? Wszystko zależy od twoich potrzeb i kondycji skalpu. Niektóre osoby wcierają kosmetyki codziennie, nawet w sytuacji, gdy myją one głowę co kilka dni. Inne natomiast decydują się na stosowanie produktu jedynie raz na tydzień.

Jaką wcierkę wybrać?

Na rynku istnieją setki wariantów wcierek o różnym działaniu. Każda z nich cechuje się nieco innym składem, co jest najważniejszym aspektem podczas wyboru odpowiedniego produktu. Wcierki do włosów na porost bardzo często zawierają alkohol i wyciągi pobudzające cebulki do rozwoju. Może to być ostra papryka, pieprz czy cynamon. Takie propozycje sprawdzają się dobrze w przypadku osób o wytrzymałej skórze głowy. Jeśli masz bardzo wrażliwy skalp, stosowanie produktów z alkoholem może doprowadzić do wypadania włosów.

Na szczęście istnieje wiele wcierek alkoholowych, które powodują wolniejszy wzrost, ale sprzyjają wrażliwej skórze. Zazwyczaj mają one za zadanie nawilżać i poprawiać kondycję skalpu.

Efekty stosowania wcierek do włosów

Wcierki do włosów mają różne działanie, w zależności od składu. Niektóre z nich powodują wyraźne zagęszczenie włosów, podczas gdy inne przyspieszają ich wzrost. W sklepach znaleźć można także produkty nawilżające i wpływające na kondycję wrażliwej, podrażnionej skóry. Niektóre wcierki do włosów przy okazji przedłużają ich świeżość, redukując wydzielanie sebum.

Ta sama wcierka może działać w różny sposób u poszczególnych osób. Z tego powodu dobrym pomysłem jest przetestowanie kilku produktów. Wcierkę standardowej pojemności można zużyć w około 3 miesiące, dlatego w ciągu roku masz okazję do sprawdzenia rozmaitych wariantów!

Komentarze