OPALANIE

OPALANIE

(37 produktów)

W naszej drogerii internetowej znajdziesz szeroki wybór kosmetyków do opalania znanych marek, takich jak m.in. Nivea, Bielenda, Ziaja, Kolastyna, Dax, Eveline, SVR, Lirene. Przygotowanie skóry do opalania jest niezbędne zawsze wtedy, gdy zamierzasz wystawić ciało na działanie słońca. Większość dostępnych preparatów działa kojąco na skórę i nawilża ją, aby zrekompensować suchość, którą może wytworzyć słońce. Wybierz formułę, która najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

Ochrona przeciwsłoneczna na wyciągnięcie ręki

Kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym to produkty, które mogą działać na różne sposoby i z różnymi poziomami ochrony. Odbijanie światła słonecznego, pochłanianie promieniowania oraz łagodzenie działania promieni ultrafioletowych (UV) to ich najważniejsze zadanie. Promienie UV są niewidzialnym promieniowaniem, które wnika w skórę, a jeśli przekraczają zdolności ochronne organizmu (melaninę), mogą uszkadzać komórki, powodując oparzenia.

Dlatego lekarze i dermatolodzy zalecają stosowanie kremów przeciwsłonecznych na ciało ze względu na znaczenie ochrony skóry przed słońcem. Zadbaj o siebie i osoby, które kochasz, zwłaszcza o maluchy, korzystając z najlepszych produktów przeciwsłonecznych dla dzieci dostępnych w Drogerii Natura. Możesz kupić m.in. krem ​​do twarzy, dla skóry tłustej, mleczko dla niemowląt, balsam przeciw plamom, spray brązujący, samoopalacz. Mamy też kosmetyki organiczne i specjalne wersje dla wegan.

Co oznacza SPF?

Na opakowaniach kosmetyków do opalania możesz znaleźć tajemniczy skrót SPF. Jest to współczynnik ochrony przeciwsłonecznej przed oparzeniami spowodowanymi promieniami ultrafioletowymi emitowanymi przez słońce. Im wyższy współczynnik ochrony, tym lepiej chroniona jest skóra przed narażeniem na promieniowanie słoneczne bez poparzenia. Dlatego w przypadku skóry wrażliwej, alergicznej lub skłonnej do podrażnień oraz dla dzieci wybieraj balsamy, mleczka i inne kosmetyki do opalania z filtrem na poziomie SPF 50.