Pomaganie mamy w naturze!
Sadzimy lasy, które mają rosnąć zawsze
22 kwietnia cały świat obchodził Dzień Ziemi. My postanowiliśmy uczcić go po swojemu. Zespół wolontariuszy z biura drogerii Natura wybrał się na całodzienną wyprawę do wsi Pawłowa, aby zasadzić swój Las na Zawsze. Każdy posadził około 70 sadzonek różnych gatunków drzew liściastych takich jak dęby, wiązy, czy leszczyny.
Wycinka lasów to ogromny problem dla środowiska, cieszymy się, że tą inicjatywą możemy przyczynić się do odwracania zniszczeń. Las na Zawsze to nie tylko drzewa, to nasza praca włożona w ochronę środowiska naturalnego.
Kliknij, aby odtworzyć cały film
Daliśmy nowe życie prawie
młodych drzew!
powierzchnia lasów w Polsce wynosi ponad 9,2 mln ha
przeciętny wiek polskiego lasu wynosi 60 lat
drzewostany powyżej 100 lat zajmują w lasach 13% powierzchni
najpopularniejszym drzewem jest sosna
Znajdź nasz las na mapie
Natura dla zwierzaków
Jako firma regularnie wspieramy schroniska dla bezdomnych zwierząt. Na rzecz czworonogów co miesiąc przekazujemy wsparcie finansowe, a dodatkowo raz na jakiś czas przygotowujemy paczki z niezbędnymi produktami. Zdajemy sobie sprawę z jak trudnymi zadaniami na co dzień mierzą się opiekunowie i wolontariusze. Pomaganie takim miejscom to dla nas rzecz naturalna.
Liczba zwierząt przebywających w schroniskach
w latach 2015-2019 z rozróżnieniem na psy i koty
0
0
2019
0
0
2017
0
0
2015
0
0
2019
0
0
2017
0
0
2015
Roi Się w ulu
Dzięki fundacji Roi Się troszczymy się też o pszczoły, w końcu są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszej planety! Natura jest ambasadorem jednego z uli zlokalizowanego w Puszczy Iłżeckiej w województwie Świętokrzyskim i systematycznie dba o swoich małych przyjaciół. W jednym ulu jest ich około 60 000 z królową matką na czele więc mamy co robić!
Roi Się to pomysł grupy przyjaciół. Ich misją jest dbanie o pszczele rodziny, które są ważnym elementem ekosystemu, promocja kierunku zero waste oraz tworzenie produktów działających prozdrowotnie.
Opiekujemy się około
pszczół!
temperatura w ulu wynosi około 36°C
w ciągu roku królowa składa do 200.000 jajeczek
na jednym plastrze mieści się około 2,5 kg miodu
pszczoła produkuje w ciągu swego życia łyżeczkę miodu
Świąteczne paczki
W okresie świąt Bożego Narodzenia skompletowaliśmy paczki wypełnione kosmetykami i produktami higienicznymi pierwszej potrzeby. Takie upominki trafiły do potrzebujących z domów dziecka, hospicjów, czy schronisk dla bezdomnych. W tym okresie nikt nie powinien pozostawać bez wsparcia – pomaganie mamy przecież w naturze.
Dzieci przebywające w pieczy zastępczej w 2020 r.
struktura wg grup wiekowych
0
%
0
%
0
%
0
%
0
%
0
%
0
%
0 lat
1-3
4-6
7-9
10-13
14-17
18 lat i więcej
Wsparcie dla najmłodszych
Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” jest jednym z największych szpitali pediatrycznych na terenie Polski działającym nieprzerwanie od ponad 40 lat. Leczone są w nim najciężej chore dzieci.
W trakcie pandemii przekazaliśmy placówce paczki z podstawowymi środkami higieny. Razem z małymi pacjentami z całej Polski przebywało tam kilkaset wspaniałych mam, którym w tym trudnym okresie nie wolno było opuszczać budynku szpitala.
… zawsze najważniejsze jest dla nas
Dziecko
2012 r. - pierwsze wszczepienie sztucznej komory serca
1990 r. - pierwsza transplantacja wątroby w Polsce
1991 r. - przy instytucie otwarto sanitarne lądowisko
1998 r. - Instytut został uhonorowany statuetką Dziecięcej Nagrody „Serca”