Nici, wykałaczki dentystyczne

Nici, wykałaczki dentystyczne

Codzienna higiena jamy ustnej to podstawa, aby móc się cieszyć zdrowym i pięknym uśmiechem. Szczotkowanie zębów i regularne wizyty u dentysty to jednak za mało, dlatego należy też pamiętać o stosowaniu dodatkowych produktów do pielęgnacji. Zaliczają się do nich akcesoria do czyszczenia takie jak nici dentystyczne i wykałaczki. Ich zadaniem jest usunięcie resztek jedzenia z trudno dostępnych miejsc i ograniczenie rozwoju bakterii, które powodują próchnicę. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór akcesoriów, dzięki którym kompleksowo zadbasz o higienę jamy ustnej.

Akcesoria do czyszczenia zębów

Zgodnie z zasadami higieny jamy ustnej, zęby powinno się myć po każdym jedzeniu i piciu. Nie zawsze jest to możliwe, dlatego warto mieć przy sobie akcesoria, które pozwolą ci usunąć resztki pokarmu, nawet gdy jesteś poza domem. Wykałaczki i nici dentystyczne nie zajmują wiele miejsca i zmieszczą się w każdej torebce czy kieszeni, dlatego to doskonała alternatywa dla tradycyjnych środków higieny jamy ustnej. Ze względu na swój kształt są w stanie dotrzeć do szczelin międzyzębowych i usunąć nagromadzone tam zanieczyszczenia i resztki jedzenia. W naszej ofercie znajdziesz akcesoria dentystyczne w formie:

·        nici,

·        czyścików,

·        szczoteczek międzyzębowych,

·        wykałaczek,

·        wosków ortodontycznych.

W sprzedaży mamy tradycyjne nici dentystyczne, a także te o działaniu antybakteryjnym czy wybielającym, wzbogacone o węgiel aktywny. Oprócz tego znajdziesz u nas nowoczesne czyściki ze specjalną szczoteczką oraz wykałaczką, które pozwolą ci dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Dlaczego warto używać akcesoriów do czyszczenia zębów?

Higiena jamy ustnej nie powinna się ograniczać jedynie do mycia zębów rano i przed snem. Szczoteczka nie jest w stanie dotrzeć do szczelin międzyzębowych, a ponadto nie zawsze jest możliwe jej użycie w ciągu dnia. Ważnym elementem higieny jest też nitkowanie i usuwanie resztek pokarmu ze szczelin zębowych. Gromadzą się tam bakterie i zanieczyszczenia, które odpowiadają za powstawanie próchnicy i uszkodzenie szkliwa. Regularne używanie nici i wykałaczek pomoże ci kompleksowo zadbać o jamę ustną i ograniczyć ryzyko rozwoju bakterii.