Żele intymne

Żele intymne

Życie intymne jest ważnym elementem każdego związku. Warto więc zadbać, aby było udane i satysfakcjonujące dla obu stron. Pomogą ci w tym specjalne akcesoria, które możesz wykorzystać w celu urozmaicenie pożycia lub do wyeliminowania czynników powodujących dyskomfort podczas stosunku. Jedną z przyczyn, które potrafią całkowicie przeszkodzić w czerpaniu przyjemności z seksu, jest suchość pochwy. Możesz temu zapobiec, stosując żele intymne, które nawilżają śluzówkę i poprawiają jakość życia erotycznego.

Rodzaje żeli intymnych

Lubrykanty to specjalne preparaty, które eliminują problem niewystarczającej ilości śluzu w pochwie. Działają nawilżająco na śluzówkę, przez co redukują nadmierne tarcie, które może być przyczyną bólu i dyskomfortu. Żeli intymnych możesz także używać dla urozmaicenia stosunku i czerpania większej satysfakcji z seksu. Lubrykanty występują bowiem w wielu rodzajach, które różnią się właściwościami i przeznaczeniem. W zależności od potrzeb i preferencji seksualnych możemy ci polecić żele:

·        nawilżające,

·        potęgujące doznania,

·        smakowe,

·        klasyczne,

·        chłodzące,

·        zapachowe,

·        rozgrzewające,

·        kojące.

Żele intymne charakteryzują się bezpiecznym składem, który nie powoduje podrażnień delikatnej skóry. Niektóre z nich zostały wzbogacone o substancje nawilżające i kojące, które pielęgnują miejsca intymne i eliminują ból w przypadku schorzeń związanych z suchością pochwy.

Jak stosować żel intymny?

Lubrykanty to wszechstronne produkty, które możesz wykorzystać na wiele sposobów. Sprawdzą się do nawilżania miejsc intymnych, aby zminimalizować dyskomfort i pieczenie podczas stosunku. Żeli intymnych możesz też użyć do przeprowadzenia masażu erotycznego lub zabaw oralnych, zwłaszcza jeżeli wybierzesz lubrykant smakowy. Niektóre żele mogą wpłynąć na skuteczność ochrony w przypadku korzystania z prezerwatywy, dlatego przed zakupem sprawdź informacje, czy jego składniki nie oddziałują na lateks.