AGRECOL

PLANTACOTE

Nawóz Do Owoców i Warzyw 1 KG

EAN
5902341001423
Plantacote nawóz do owoców i warzyw to nowoczesny, kompletny nawóz otoczkowany o długotrwałym działaniu, przeznaczony do nawożenia w uprawach roślin warzywnych i sadowniczych. W pełni odżywione owoce i warzywa są pełne witamin i składników odżywczych. Prawidłowo nawożone drzewa i krzewy są zdrowe i odporne na stresowe warunki środowiska, np. suszę,...
Special Price 24,39 zł Regular Price 26,26 zł
1.87 zł taniej, oszczędzasz 7%
1 szt. 1 szt. / 24,39 zł
  • Darmowa dostawa od 199 zł
  • Szybka wysyłka zamówienia
  • 14 dni na zwrot

Plantacote nawóz do owoców i warzyw to nowoczesny, kompletny nawóz otoczkowany o długotrwałym działaniu, przeznaczony do nawożenia w uprawach roślin warzywnych i sadowniczych. W pełni odżywione owoce i warzywa są pełne witamin i składników odżywczych. Prawidłowo nawożone drzewa i krzewy są zdrowe i odporne na stresowe warunki środowiska, np. suszę, patogeny. Dzięki temu są w stanie wytworzyć liczne plony doskonałej jakości. Plantacote nawóz do warzyw i owoców nie powoduje gromadzenia się azotanów w owocach. Otoczkowane granule zapobiegają wypłukiwaniu nawozu do głębszych warstw podłoża, niedostępnych dla korzeni roślin. W ten sposób więcej składników odżywczych jest wykorzystywanych przez rośliny (aż do 80-90%). Stosowanie nawozu otoczkowanego niweluje ryzyko przenawożenia, a przy tym chroni środowisko naturalne.

 

Plantacote to kompletny, wieloskładnikowy nawóz o działaniu determinowanym przez czynniki środowiska, tj. wilgotność i temperaturę otoczenia. To najdłużej uwalniający składniki pokarmowe nawóz w ofercie Agrecol. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii otoczkowania zabieg nawożenia można wykonywać jedynie raz w sezonie wegetacyjnym.

 

Sposób stosowania

Stosować 1 raz w roku na początku sezonu wegetacyjnego wiosną (marzec, kwiecień lub maj). Nawóz można stosować również podczas sadzenia.

DRZEWA I KRZEWY OWOCOWE. Nawozić rozsypując nawóz pod koronami drzewek lub krzewów. Po rozsypaniu nawóz wymieszać z wierzchnią warstwą gleby i obficie podlać wodą. Drzewa i krzewy owocowe nawozić w dawce 50 g nawozu na 1 m wysokości rośliny.

WARZYWA. Nawozić rozsypując nawóz wokół roślin. Po rozsypaniu nawozu w miarę możliwości nawóz wymieszać z wierzchnią warstwą gleby. Warzywa nawozić w dawce 50 g nawozu na 1 m2 powierzchni upraw.

 

Jedna garść to około 40 – 50 g granulatu.

Zawiera

Nawóz WE
azot (N) – 12%
fosfor (P2O5) – 9%
potas (K2O) – 17%
magnez (MgO) – 2%

Mikroskładniki pokarmowe:
bor (B) 0,03%, miedź (Cu) 0,02%, żelazo (Fe) 0,2%, (w tym 0,1% schelatowane przez EDTA), mangan (Mn) 0,05%, molibden (Mo) 0,01%, cynk (Zn) 0,04%

AGRECOL

Nawóz Do Owoców i Warzyw 1 KG

Twoja ocena
Napisz w kilku słowach, jak oceniasz ten produkt.

* - pole obowiązkowe