Chusteczki do demakijażu

Chusteczki do demakijażu

Usunięcie makijażu to ważny element codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Jeżeli zależy Ci na dobrym stanie skóry, zadbaj o dokładne zmycie resztek podkładu, korektora, tuszu do rzęs czy cieni do powiek. Szybkie i wygodne rozwiązanie to chusteczki do demakijażu. Sprawdzą się zarówno w domu, jak i w podróży. Drogerie Natura przygotowały bardzo szeroką gamę wskazanych produktów, dzięki temu wybierzesz wersję, która jest dla Ciebie najodpowiedniejsza. Sprawdź nasz asortyment i zamów online!

Jakie chusteczki do demakijażu wybrać?
Wszystkie chusteczki do demakijażu łączy sposób ich działania – są nasączone płynem, którego składniki aktywne pozwalają pozbyć się resztek kosmetyków. Wystarczy delikatnie przetrzeć nimi twarz oraz okolice oczu, aby przygotować skórę na dalsze oczyszczanie.
Pytanie jednak: jak wybrać te najlepsze? Przyjrzyj się dokładnie poszczególnym produktom oraz ich właściwościom. Kwestiami, które mogą mieć dla Ciebie znaczenie, są:
  • pojemność opakowania – do domu warto wybrać większą paczkę chusteczek do demakijażu, za to w podróży lepiej sprawdzi się mniejsza i bardziej kompaktowa,
  • przeznaczenie – znajdziesz chusteczki dopasowane do potrzeb skóry suchej i wrażliwej, a także problematycznej, trądzikowej, tłustej czy dojrzałej. Weź to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji,
  • skład – zwróć uwagę na to, co zawiera w składzie płyn, jakim nasączone są chusteczki do demakijażu. Być może potrzebujesz takich, które usuną wodoodporne produkty lub wzbogaconych o odpowiednie składniki odżywcze czy też pomagające koić skórę?
Możliwości jest bardzo wiele. A jeżeli masz wątpliwości, na co się zdecydować, poeksperymentuj z różnymi wersjami tego artykułu.

Jak stosować chusteczki do demakijażu?
Przede wszystkim pamiętaj, że chusteczki do demakijażu to produkt, który nie zastępuje żelu czy mleczka do mycia. Ich zadaniem jest usunięcie resztek kosmetyków i przygotowanie buzi do prawdziwego oczyszczania. Dlatego nie poprzestawaj na delikatnym przetarciu skóry chusteczką. Gdy już pozbędziesz się make-upu, umyj twarz i dopiero następnie nałóż produkty pielęgnacyjne. Samych chusteczek używaj zaś delikatnie – nie pocieraj skóry zbyt intensywnie, aby jej nie podrażnić. Możesz przyłożyć ją na chwilę do twarzy, aby płyn, którym jest nasączona, mógł się „połączyć” z kosmetykami i ułatwić demakijaż. Korzystaj z chusteczek regularnie, aby zadbać o swoją skórę od A do Z!