Hydrolaty

Hydrolaty

(34 produktów)

Poznaj hydrolaty! To wyjątkowe produkty kosmetyczne, które możesz wykorzystać w codziennym rytuale pielęgnacyjnym na wiele sposobów. W drogeriach Natura znajdziesz ich szeroką gamę, dzięki czemu bez trudu dopasujesz odpowiedni do swojego typu skóry.
Czym dokładniej jest hydrolat? To produkt, który powstaje w procesie destylacji kwiatów i innych części roślin z parą wodną. Inaczej jest często określany wodą kwiatową, choć trzeba pamiętać, że może powstawać z wykorzystaniem ziół oraz innych roślin. Można go stosować m.in. do tonizowania i odświeżania skóry. Poznaj bliżej właściwości tego kosmetyku i przekonaj się, jak wspomoże Twoją pielęgnację!

W jaki sposób można wykorzystać hydrolaty w pielęgnacji skóry?
Hydrolaty są czystymi esencjami roślinnymi o niskiej koncentracji. Dzięki temu są znacznie łagodniejsze niż powstające w podobnym procesie olejki eteryczne, ale zawierają cenne składniki aktywne, które wspomagają dobrą kondycję skóry.
Ponieważ mają pH zbliżone do naturalnego pH Twojej skóry, są najczęściej wykorzystywane w charakterze toniku. Jak ich używać? Oczyść dokładnie twarz, a następnie przy pomocy wacika lub atomizera rozprowadź na skórze np. hydrolat z czystka, oczarowy czy róży – drogerie Natura dają Ci do wyboru wiele opcji. Kiedy produkt się wchłonie, zaaplikuj ulubione serum oraz krem. Gotowe!

To oczywiście niejedyna możliwość, jaką dają hydrolaty. Możesz je również wykorzystać w roli:
  • mgiełki odświeżającej do twarzy i ciała – najlepiej, jeśli schłodzisz ją wcześniej w lodówce, aby uzyskać efekt maksymalnego orzeźwienia;
  • mgiełki do włosów – aplikowanej już po umyciu kosmyków, bez spłukiwania;
  • dodatku do maseczki – np. możesz w nim rozrobić glinkę lub dodać do maski z alg, aby zintensyfikować procesy pielęgnacyjne.
Jak zatem widzisz, możliwości jest wiele, a drogerie Natura to miejsce, w którym czeka na Ciebie szeroki wybór hydrolatów. Poznaj je bliżej i zamów ten, który najlepiej odpowiada potrzebom Twojej cery!