Rozjaśniacze

Marzysz o tym, by na Twoich włosach pojawiły się delikatne pojaśnienia, dające modny efekt sombre? A może chcesz dokonać bardziej spektakularnej metamorfozy i stać się blondynką? Aby uzyskać takie rezultaty, potrzebujesz czegoś więcej niż zwykłej farby – niezbędny jest odpowiednio dobrany rozjaśniacz do włosów. To specjalna formuła, której zadaniem jest „wybarwienie” kosmyków – tak, aby ich kolor stał się jaśniejszy o kilka tonów. Jeżeli zależy Ci na bezpiecznym rozjaśnianiu, wybierz markowe produkty, które przygotowała Drogeria Natura!

Jak działa rozjaśniacz do włosów?

Rozjaśniacz, w przeciwieństwie do farby, nie koloryzuje włosów. Jego zadaniem jest pozbawienie ich pigmentu – tak, aby uzyskały jaśniejszą barwę. O ile jaśniejszą? Przejście z kruczej czerni do platynowego blondu w ramach domowego zabiegu nie będzie możliwe. Jeśli jednak chcesz wykonać subtelne refleksy lub rozjaśnić włosy o 3-4 tony, odpowiednio dobrany produkt pozwoli Ci to osiągnąć.

Jaki rozjaśniacz wybrać?

Kiedy wybierasz rozjaśniacz do włosów, zwróć uwagę na kilka kluczowych elementów. Są to:

·         zapewniany poziom rozjaśnienia – na opakowaniu znajdziesz informację, o ile tonów możesz pojaśnić kosmyki,

·         przeznaczenie – sprawdź, czy kosmetyk służy jedynie do pojaśnienia pasm włosów, czy można go nałożyć na całą głowę (to istotne – musisz mieć pewność, że produktu nie zabraknie do wykonania zaplanowanego zadania),

·         skład – dekoloryzator włosów może zawierać np. dodatkowe ekstrakty, które wspierają pielęgnację kosmyków.

Zobacz także, jak nakładać interesujący Cię produkt. Niektóre rozjaśniacze mają opakowania ze specjalną końcówkę, która ułatwia równomierne nałożenie dekoloryzatora na pasemka włosów, dla uzyskania naturalnego efektu.

Sprawdź również inne produkty do koloryzacji włosów dostępne w naszej drogerii online i zafunduj sobie metamorfozę w domowym zaciszu!